نوشابه نوشیدنی پر طرفداری است. نوشابه مضر است. قند موجود در نوشابه ضرر دارد.

آیا تا به حال رویای این را داشته اید که در یک دریاچه کوکاکولا شنا کنید؟ قطعاً می توانید این کار را انجام دهید؛ به شرطی که به تالاب کوکاکولا در ریوگرانده دو نورته در برزیل سفر کنید که آب موجود در آن دقیقاً هم رنگ نوشابه محبوب شما است.

 

اگر به آب این دریاچه نگاه کنید، متوجه می شوید که چرا به آن تالاب کوکاکولا گفته می شود؟ زیرا چنانچه در این بخش از گوناگون نمناک مشاهده می کنید دقیقاً یک رنگ تیره مشابه با رنگ نوشابه کوکاکولا دارد. البته مواد تشکیل دهنده آن ها کاملا متفاوت هستند و هیچ کربنی در آن وجود ندارد.  غلظت رنگ تیره در این آب ها به دلیل وجود ید و آهن است که البته ترکیبی از رنگدانه های مختلف هم در آن وجود دارد.

دریاچه نوشابه ای

تالاب نوشابه، یک جاذبه توریستی متفاوت

این دریاچه در ساحل جنوبی ریوگرانده دو نورته قرار دارد که فاصله آن از ناتال فقط 100 کیلومتر است و یکی از محبوب ترین دریاچه های جهان بوده و بیشترین جاذبه توریستی را در برزیل دارد.

کودکان عاشق این دریاچه هستند؛ مخصوصاً زمانی که نام آن را می شنوند . البته بعضی از افراد به دلیل رنگ تیره این آب، از رفتن به داخلش صرف نظر می کنند.   در فصل تابستان آب موجود در این دریاچه بسیار گرم می شود و محلی عالی برای شنا کردن خواهد بود. 

بعضی ها معتقدند که ترکیبات موجود در این آب که باعث شده رنگ نوشابه پیدا کند،  فواید زیادی هم برای سلامتی دارد . پس اگر قصد سفر به برزیل را داشتید، بدانید که دریاچه کوکاکولا جاذبه توریستی است که هرگز نباید آن را از دست بدهید .