به گزارش پارس نیوز ، شاهین جوانان نمونه ارتقا یافته و اسپرت شاهین CVT و پلاس محسوب می‌شود. این خودرو از پیشرانه جدید N۲۰ سایپا و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک نسل هفتم DAE بهره می‌برد. این پیشرانه بر خلاف موتور آریا، از نوع GDI است و قدرت بیشتری ارائه می‌دهد.

تغییرات شاهین جوانان

طبق شنیده‌ها تریم داخلی شاهین جوانان مشابه سایپا آریا شده و از کیفیت و طراحی بهتری نسبت به داشبورد فعلی برخوردار است. علاوه بر این دو رنگ شدن بدنه خودرو، سپر و جلو پنجره متفاوت و احتمالا تغییر گرافیک چراغ‌ها از دیگر تغییرات قابل مشاهده در شاهین جوانان خواهند بود.

 

دو خودرو جدید سایپا روانه بازار خودرو می‌شود +مشخصات و امکانات

مشخصات آریا هیبریدی

آریا هیبریدی نخستین قدم جدی سایپا در برقی‌سازی محصولات خود خواهد بود؛ سایپا یک قوای محرکه هیبرید موازی از نوع پلاگین را برای آریا در نظر گرفته است. پیشرانه جدید بنزینی M۱۶K و موتور برقی در کنار هم به یک گیربکس DHT متصل شده و خروجی در حدود ۱۴۰ اسب بخار ارائه می‌دهند.

زمان عرضه آریا هیبریدی

با اینکه بیش از دو سال از معرفی اولیه هاچ بک کراس متوسط سایپا می‌گذرد اما به دلیل مشخص نبودن پیشرانه خبری از ورود این خودرو به بازار نشده است. با قطعی شدن نصب موتور جدید N۲۰، فرآیند جانمایی و طراحی قطعات جانبی جدید به پایان رسیده و اکنون این خودرو در مرحله کالیبراسیون قرار دارد. طبق وعده سایپا، تولید آریا بنزینی از زمستان ۱۴۰۳ آغاز می‌شود و نمونه پلاگین هیبرید نیز که مراحل تست را با موفقیت سپری کرده در سال آینده تولید خواهد شد.

 
منبع:افکارنیوز