به گزارش پارس نیوز ،  محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری در ارتباط تلفنی با استاندار مرکزی، آخرین وضعیت حادثه‌ ریزش معدن در محدوده شهرستان شازند را بررسی کرد و بسیج همه‌جانبه امکانات و دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان برای تسریع در عملیات امدادرسانی را خواستار شد.

وی در این تماس دستورات لازم درخصوص استفاده از تمامی امکانات دستگاه‌های اجرایی به‌منظور تسریع در عملیات امداد و نجات و پشتیبانی را صادر و بر همکاری کامل دستگاه‌های ملی و استان‌های معین با ستاد مدیریت بحران استان مرکزی تأکید کرد.

فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی نیز در این ارتباط تلفنی، گزارشی از این حادثه ارائه و با اشاره به استقرار تیم‌های امدادی و عملیاتی و اعزام تجهیزات مورد نیاز به منطقه به تشریح اقدامات دستگاه‌های اجرایی و ستاد مدیریت بحران استان در خصوص این حادثه پرداخت.

احمد وحیدی وزیر کشور نیز در ارتباط تلفنی با استاندار مرکزی، جویای آخرین وضعیت حادثه‌ ریزش معدن در محدوده شهرستان شازند شد.

وی در این تماس ضمن تقدیر از تلاش‌های امدادگران و صدور دستورات لازم درخصوص استفاده از تمامی امکانات به‌منظور تسریع در عملیات آواربرداری و امداد و نجات، بر آمادگی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران کشور برای هرگونه همکاری با ستاد مدیریت بحران استان مرکزی تأکید کرد.

 فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی نیز در این ارتباط تلفنی ضمن ارائه گزارشی از ابعاد این حادثه و با اشاره به تشکیل ستاد مدیریت بحران استان، بلافاصله پس از حضور در محل، به تشریح اقدامات میدانی دستگاه‌های اجرایی و ستاد مدیریت بحران استان در خصوص این حادثه پرداخت.

پیش از ظهر یکشنبه ۲۷ خرداد در پی حادثه ریزش معدن شماره ۵ شن و ماسه شهرستان شازند، ۴ نفر شامل دو راننده کمپرسی و دو راننده بیل مکانیکی که در محل حادثه مشغول فعالیت بوده‌اند زیر آوار کوه حبس شدند و با تلاش امدادگران تاکنون پیکر دو نفر از مفقودین پیدا شده است.