مقامات آمریکا اعلام کردند، ساختمان کنگره در واشنگتن به دلیل تهدید امنیتی خارجی بسته شد.

مقامات آمریکا ضمن اعلام این خبر اشاره کردند، به دلیل وجود تهدید هرگونه ورود و خروج از هر یک از ساختمان‌های کنگره ممنوع شده است. در عین حال از افراد خواسته شده در داخل بمانند و آنجا را ترک نکنند و از پنجره‌ها و درها فاصله بگیرند.

تصاویری نیز منتشر شده که بلند شدن دود در نزدیکی ساختمان کنگره در واشنگتن را نشان می‌دهند.

شبکه الحدث نیز از وقوع آتش‌سوزی در نزدیکی مقر کنگره خبر داد و افزود این آتش‌سوزی اتفاقی بوده است.

کارمندان ساختمان کنگره پیامی را با این مضمون دریافت کردند: "تمامی ساختمان‌های داخل مجتمع تحت تهدید امنیت خارجی هستند و هیچ کس حق ورود و خروج را ندارد و باید از تمامی پنجره‌ها و درهای خارجی فاصله گرفته شود. همچنین محلی که قرار است مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب انجام بگیرد، تخلیه شده است."

این در حالی است که نیروهای گارد ملی و نیروهای پلیس در منطقه اطراف کنگره مستقر هستند.

پنتاگون: بیش از ۲۱ هزار نیروی گارد ملی در واشنگتن مستقر شده‌اند

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که در حال حاضر ۲۱۵۰۰ نیروی گارد ملی این کشور برای تأمین امنیت مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید در واشنگتن مستقر هستند.

شبکه خبری فاکس‌نیوز دوشنبه شب به وقت تهران به نقل از پنتاگون گزارش داد که در حال حاضر 21500 نیروی گارد ملی آمریکا در شهر واشنگتن‌ پایتخت این کشور مستقر هستند تا امنیت مراسم تحلیف جو بایدن که روز چهارشنبه برگزار می‌شود را تأمین کنند.

وزارت دفاع آمریکا روز جمعه مجوز استقرار 25000 نیروی گارد ملی آمریکا در واشنگتن دی‌سی را به منظور تأمین امنیت مراسم تحلیف جو بایدن صادر کرد.

پنتاگون ابتدا مجوز استقرار 15 هزار نیروی گارد ملی در واشنگتن را صادر کرده و سپس آن را به 20 هزار نفر افزایش داده بود و در نهایت تصمیم گرفت که این تعداد را به 25 هزار نفر برساند.

 

حجم ویدیو: ۱.۶۶M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۳۰