به گزارش پارس به نقل از فارس، امیر قلعه نویی بعد از پیروزی تیمش مقابل گسترش فولاد در نشست خبری اظهار داشت: ابتدا جا دارد از احترامی که خبرنگاران آذری زبان به پیشکسوت های خود انجام می دهند تشکر کنم چون آنها همیشه این کار را انجام می دهند و سالی که من در تبریز بودم این اتحاد و احترام خیلی به تراکتور سازی کمک کرد.

وی افزود: خدا را شکر می کنم که در آغاز لیگ توانستیم برنده بازی باشیم. البته باد روی کیفیت بازی تاثیر گذار بود و باید بدانیم که شرایط آرمانی نداریم ولی اگر نیمه اول برهانی آن سه تک به تک را تبدیل به گل می کرد کار ما به اینجا نمی کشید.

وی تاکید کرد: گسترش فولاد تیم جوانی است که وقتی مقابل استقلال بازی می کند با انرژی مضاعف به زمین می آید و پخش مستقیم بازی ها روی عملکردش تاثیر گذاشت. به رسول خطیبی تبریک می گویم که با تیمی گمنام در این شرایط قرار گرفته اما آنها قطعا شرایط سخت تری را در ادامه راه تجربه خواهند کرد. در حال حاضر نمی شود تیم ها را ارزیابی کرد چون تا چند هفته ابتدایی تیم ها جا نیفتاده اند اما در این بازی های این مدلی باید از حداقل موقعیت ها استفاده کرد ولی انصافا ما نفهمیدیم که آن توپ چگونه تبدیل به گل گسترش شد و ظاهرا باد آن توپ را به دروازه ما فرستاد.

قلعه نویی در خصوص عملکرد بازیکنان جدید تیمش گفت: بازیکنی مثل نوری سال گذشته در شرایط بازی بوده اما جمشیدیان و قاضی این شرایط را نداشتند و بازی به بازی بهتر می شوند.

خبرنگاری پرسید ظاهرا جواد نکونام مشکل مالی دارد که از شما انتقاد و گلایه کرده است که قلعه نویی گفت: من مشکلی با او ندارم اگر هم او اینجا نیست به این دلیل است که از تمرینات دور بوده و باید آماده تر شود. البته تا پریروز که در تمرینات حضور داشت مشکلی نداشته ولی اگر خبر جدیدی اتفاق افتاده باید به تهران برگردم اما در مجموع اعتقاد دارم نکونام برای فوتبال ملی زحمت کشیده و علاقمند بود که در استقلال بماند.

قلعه نویی تاکید کرد: داستان بی پولی وجود ندارد و استقلال تلاش می کند که پول بازیکنانش را بدهد اما خیلی از بازیکنان از من قلعه نویی بیشتر پول گرفته اند پس من هم باید بگویم به خاطر مسائل مادی کار نمی کنم.

سرمربی تیم استقلال در پاسخ به این سوال که قبول دارید نبود هافبک بازیساز به شما ضربه می زند گفت: صد در صد این موضوع را قبول دارم. باید به جمشیدیان و لاوره فرصت بدهم که البته ظاهرا داستان کرار به مشکلات منع قانونی خورده ولی دو سال تجربه کار با جمشیدیان را دارم که اگر او به شرایط آرمانی برگردد به ما کمک می کند هرچند قبول دارم که امروز مشکل بازی سازی داشتیم.

سرمربی تیم استقلال در ادامه ضمن گلایه از شعار های تماشاگران علیه وی گفت: سالی که از تراکتور سازی رفتم حتی به این تیم لیست هم دادم ولی نمی دانم امروز چرا این شعارها را دادند. البته من این شعارها را به نام فرهنگ و مردم آذربایجان نمی گذارم و شما نباید همه انسان ها را یکسان قرار بدهید. حتی طرفداران آذری زبان در خارج از ایران از من تشکر کردند اما اشتباه کردند که تراکتور را آسیایی کردند و شاید تماشاگران به این خاطر از من ناراحتند ولی این را بگویم حتی اگر یک نفر در این استان از من راضی باشد برای من کافی است.

وی تاکید کرد: ملاک قشر باسواد مملکت هست و همین شما هم در کنفرانس از من تشکر کردید و من نمی گویم که آنها خط گرفتند و خودجوش بوده ولی وقتی ۱۰ الی ۱۵ هفته به صورت پیاپی علیه من شعار می دهند حتما این مسائل خودجوش بوده است.

خبرنگاری پرسید شاید به خاطر رفتن شما از تبریز این شعارها را می دهند که قلعه نویی گفت: من اگر می خواستم از اینجا بروم لیست نمی دادم. این مسائل نیست. عده ای گفتند به خاطر رودریگو توزی علیه من شعار می دهند اما این بازیکن سال اول هم قصد داشت از تبریز برود و در استقلال هم که بود تیم ما را رها کرد. این بازیکن اخلاق خاص خودش را هم داشت. صادقی و اکبر پور هم که جزئی از استقلال بودند که به تیمشان برگشتند. من این مسائل را قبول ندارم.

قلعه نویی در خصوص اینکه ساموئل به جای جباری به میدان رفته است گفت: این دو بازیکن ارتباطی به هم ندارند چون ساموئل هافبک دفاعی بود.

سرمربی تیم استقلال در خصوص رویارویی اش با خطیبی گفت: من با خطیبی در استقلال همبازی نبودم و او بازیکن خوبی است. سالی که من مربی تیم ملی بودم به خاطر خطیبی فشارهای زیادی را تحمل کردم و شاید به خاطر آن پنالتی می گویند که او مشکلاتی با من داشت ولی باید بگویم خوشحالم که یک سرمربی جوان به فوتبال ما اضافه شد و از زنوزی سمندر و حسین زاده باید تشکر کرد که به چنین مربی جوانی بها دادند.

قلعه نویی باز هم به شعارها در تبریز علیه خود اشاره کرد و گفت: اعتقاد من این است که همه ایران سرای من است. مدتی که در تبریز بودم هیچ آذری زبانی توهین نمی کرد و خداوکیلی دو بازی با استقلال و پرسپولیس در تبریز کردیم. هیچ توهینی انجام نشد. آذربایجان جزو تاریخ این مملکت است و ستارخان و باقرخان و استاد شهریار در تاریخش وجود دارد. شاید در زمان حضور ما بعضی ها به من حمله کردند ولی به تراکتور سازی کاری نداشتند.

خبرنگاری در خصوص اینکه رحمتی به خاطر نداشتن رقیب ممکن است دچار افت شود از سرمربی استقلال سوال کرد که قلعه نویی گفت: سوال شما را قبول ندارم. ما بهترین سرمایه دروازه بانی را داریم. اگر بازی استقلال و دینامو کیف را ببینید متوجه می شوید که حسینی یکی از آینده های فوتبال این مملکت است و دروازه بانی او شبیه به عابد زاده است. هیچ کجای دنیا روی دوگلر سرمایه گذاری نمی کنند و حتی بایرن مونیخ روی یک دروازه بان سرمایه گذاری می کند حتی رئال مادرید با کاسیاس نیز همین شرایط را دارد.

قلعه نویی در خصوص بازیکنان ملی پوش این تیم و تفاوت آنها در استقلال گفت: رسیدن به تیم ملی آرزوی هر بازیکنی است و بستگی به مدیریت یک مربی دارد. خوشحالم که استقلال و فکر استقلال در رفتن تیم ملی به جام جهانی تاثیر داشت و بازیکنان ملی پوش ما به باشگاهشان هم عرق دارند.

وی در پایان در خصوص هدفگذاری استقلال گفت: زمانی که به تراکتور سازی آمدیم همین هدف را داشتیم و در سپاهان هم چنین شرایطی را تجربه کردیم. ما باید اول عنوان قهرمانی مان را حفظ کنیم و بعد روی آسیا و جام حذفی تمرکز کنیم. باید فضایی درست کنیم که بازیکنان به اهمیت کار آگاه باشند چون سال گذشته در این زمان سوم بودیم و امسال باید از عنوان قهرمانی دفاع کنیم.