مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ امروز(شنبه) به پایان رسید و تیم های استقلال، پرسپولیس و تراکتور موفق شدند به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنند.

استقلال، پرسپولیس و تراکتور به ترتیب باید به مصاف الهلال عربستان، استقلال تاجیکستان و النصر عربستان بروند. در این گزارش نگاه آماری به ۵ بازیکن برتر سرخ پوشان پایتخت می اندازیم و بهترین های پرسپولیس را در مرحله گروهی بررسی می کنیم.

۵ بازیکن برتر پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

۱-مهدی ترابی(با کسب ۷.۷۰ امتیاز)

ترابی را بدون شک می توان بهترین بازیکن سرخ پوشان پایتخت در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دانست. هافبک طراح و گلزن پرسپولیس در تمام ۶ بازی حضور داشته و موفق شده ۲ گل به ثمر برساند و ۵ پاس گل داده است. ستاره پرسپولیس به عنوان گلسازترین بازیکن مرحله گروهی هم شناخته شد.

تعداد گل: ۲

پاس گل: ۵

تعداد بازی: ۶

میانگین حضور در هر بازی: ۷۹ دقیقه

میانگین شوت به دروازه: ۰.۷ درصد شوت

میانگین گلزنی در بازی ها: ۰.۳ درصد

۲-بوژیدار رادوشوویچ(۷.۵۰)

با وجود اینکه حامد لک سنگربان اصلی پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ بود اما یک بازی برای رادوشوویچ در این مرحله کافی بود تا با کسب بهترین امتیاز بتواند جزو ۵ بازیکن برتر سرخ پوشان قرار بگیرد.

تعداد بازی: یک

کلین شیت: یک

دریافت گل به صورت میانگین: صفر

میانگین حضور در هر بازی: ۹۰ دقیقه

۳-شهریار مغانلو(۷.۴۳ امتیاز)

مغانلو مهاجم اصلی سرخ پوشان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود که در تمام ۶ بازی در ترکیب تیم حضور داشت. او در تمام بازی ها در ترکیب اصلی حضور داشت و موفق شد ۴ گل را برای پرسپولیس به ثمر برساند و یک پاس گل بدهد. او بهترین گلزن سرخ پوشان در این رقابت ها به شمار می آید.

تعداد گل: ۴

پاس گل: یک

تعداد بازی: ۶

میانگین حضور در هر بازی: ۶۲ دقیقه

میانگین شوت به دروازه: ۱.۵ درصد شوت

میانگین گلزنی در بازی ها: ۰.۷ درصد

۴- امید عالیشاه(۷.۳۷)

امید عالیشاه در کنار ترابی نبض خط میانی پرسپولیس را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به دست داشت. کاپیتان دوم سرخ پوشان در این رقابت ها بعد از ترابی گلسازی زیادی کرده و ۳ پاس گل داده است. البته هافبک سرخ ها نتوانسته گلی را در این مرحله به ثمر برساند. هافبک پرسپولیس در ۶ بازی تیمش حضور داشته ولی در ۲ بازی به عنوان یار ذخیره وارد شده است.

تعداد گل: صفر

پاس گل: ۳

تعداد بازی: ۶

میانگین حضور در هر بازی: ۶۷ دقیقه

میانگین شوت به دروازه: ۰.۸ درصد شوت

میانگین گلزنی در بازی ها: ۰ درصد

۵-سیدجلال حسینی(۷.۱۸ امتیاز)

کاپیتان پرسپولیس مثل سال های گذشته به عنوان نقطه قوت خط دفاع تیمش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ ظاهر شد. سیدجلال در این رقابت ها نه تنها در خط دفاع عالی ظاهر شد بلکه در خط حمله نیز تیمش را کمک کرد و موفق شد در ۵ بازی حضورش در مرحله گروهی ۲ گل به ثمر برساند.

تعداد گل: ۲

پاس گل: صفر

تعداد بازی: ۵

میانگین حضور در هر بازی: ۶۷ دقیقه

میانگین شوت به دروازه: ۱.۲ درصد شوت

میانگین گلزنی در بازی ها: ۰.۴ درصد