داود مهابادی درباره تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال جوانان ایران مقابل تاجیکستان در دومین دیدار تدارکاتی دو تیم اظهار داشت: ابتدا باید از میهمان نوازی کشور تاجیکستان تشکر کنم. با توجه به هوای سرد دوشنبه بازی خوبی را شاهد بودیم و در 30 دقیقه ابتدایی بچه‌های ما دو سه فرصت خیلی خوب داشتند که دو بار توپ به تیر دروازه خورد.  می‌توانستیم به گل‌های بیشتری برسیم که این اتفاق رخ نداد و روی هنر فردی شماره 10 حریف گل مساوی را دریافت کردیم.

وی افزود: در نیمه دوم بازی پایاپای و نزدیکی را شاهد بودیم اما یک موقعیت تک به تک را از دست دادیم. با وجود فرصت‌های دو تیم در این نیمه بیشتر بچه‌های ما سوار بازی بودند و می‌توانستیم برنده شویم. البته اعتقاد دارم داور در نیمه دوم خوب قضاوت نکرد و از تصمیم‌های وی متضرر شدیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان تصریح کرد: در کل برای هر دو تیم بازی خوبی بود که امیدوارم برای آینده مفید باشد. از کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌خواهم با توجه به لغو رقابت‌های جام جهانی، بازی‌های زیر 19 سال این قاره را برگزار کنند زیرا این  نسل جوان خیلی به آینده  و فوتبال امید دارند و اگر این مسابقات برگزار نشود، شانس خوبی را برای پیشرفت از دست می‌دهند. امیدوارم ‌ AFC این شانس را از آنها نگیرد.

مهابادی درباره ارزیابی‌اش از عملکرد تیم تاجیکستان عنوان کرد: این تیم نسبت به گذشته خیلی پیشرفت کرده و طبق اطلاعات من بیشتر این نفراتی که مقابل ایران بازی کردند در جام جهانی نوجوانان حضور داشتند. تیم باتجربه‌ای است که در مسابقات نوجوانان آسیا نایب قهرمان شده و در جام جهانی این رده سنی هم کامرون را شکست داد. فوتبال پایه تاجیکستان به ویژه در رده جوانان پیشرفت کرده و با توجه به سرمایه‌گذاری اش می‌تواند آینده بهتری داشته باشد.