به گزارش پارس نیوز، 

تیم ملی والیبال بانوان مرداد ماه سال جاری باید در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شرکت کند. ملی پوشان در گروه یک با تیم‌های کره جنوبی (میزبان) و سنگاپور همگروه هستند. تیم ملی با هدایت جواد مهرگان نخستین مرحله از اردوهای خود را از اواخر سال گذشته آغاز کرد.

ملی پوش والیبال بانوان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره حضور کادر فنی سال گذشته در تیم ملی گفت: خوشبختانه تغییری در کادر فنی اعمال نشد و کادر با ترکیب سال گذشته در کنار تیم ملی باقی ماند. تغییر مداوم کادر فنی ضرر بسیاری به تیم ملی می‌رساند چرا که حداقل دو سال زمان برای اثبات خود نیاز دارند، یک سال برای شناخت بازیکنان و یک سال برای اجرای برنامه‌ها.

مهسا صابری با تاکید بر اینکه شناخت بازیکنان مهم است افزود: به دلیل اینکه مربیان مرد اجازه ورود به سالن مسابقات لیگ را ندارند به همین دلیل فرصتی برای تماشای بازی دختران وجود ندارد. همچنین مسابقات بانوان پخش تلویزیونی نیز ندارد در نتیجه دیده نمی‌شوند و شناختی از آنها به دست نمی‌آید. البته جواد مهرگان با شناخت خوبی هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت و فیلم بازی‌ها را آنالیز کرده بود.

وی در ادامه افزود: سال پیش بازیکنان نمایش خوبی در مسابقات ارائه کردند و با بدشانسی که در جدول مسابقات داشتند با دو باخت عنوان سال‌های قبل را تکرار کردند.

صابری به برگزاری دیدارهای تدارکاتی اشاره و خاطر نشان کرد: پارسال پیش از حضور در مسابقات AVC CUP در یک تورنمنت اروپایی شرکت کردیم و همین به تیم ملی کمک کرد اما این تعداد کم است. قرار بر این است تا پیش از حضور در جام ملت‌ها نیز یک دیدار تدارکاتی برگزار کنیم، هرچقدر تعداد مسابقات تدارکاتی بیش‌تر باشد تأثیرگذار است چون بازیکنان ایرانی از نظر تکنیک، تاکتیک، هوش و آمادگی جسمانی چیزی کم ندارند و فقط نیاز به برگزاری دیدارهای تدارکاتی بسیار است.

ملی پوش والیبال بانوان ادامه داد: کسب نتایج راضی کننده در جام ملت‌ها بسیار مهم است و امیدوارم با ارائه بازی‌ها قابل قبول نتایج خوبی کسب شود.

لژیونر والیبال بانوان درباره وضعیت لیگ ایران نیز گفت: هر ورزشکاری که بویی از ورزش برده است می‌داند که فقط با داشتن لیگی پویا می‌توان تیم ملی قدرتمند داشت. فصل گذشته در لیگ ترکیه ۲۶ بازی با کیفیت انجام دادم و این تعداد با ۵ بازی در لیگ ایران که فقط ۲ بازی دارای کیفیت خوبی است متفاوت است. این فرق لیگ ترکیه و ایران است؛ خیلی وحشتناک است. تمام بازی‌ها در لیگ ترکیه در سطح مسابقات تیم ملی است.

مهسا صابری تاکید کرد: این مشکلات به دلیل ضعف در فدراسیون، اسپانسر و بازیکنان است. نخستین بار است که از ضعف بازیکنان می‌گویم، تعداد بازیکنان خوب به اندازه کافی نداریم چون از پایه مشکل وجود دارد. بازیکنان سازی و تیم داری نکرده‌ایم. اگر بخواهیم ۱۰ تیم در لیگ برتر تشکیل دهیم بازیکن به اندازه کافی برای ۱۰ تیم نداریم. سال‌های سال است که کسی نتوانسته جایگزین ملی‌پوشان قدیمی شود چون نداریم. امیدوارم این مشکلات حل شود.

وی ادامه داد: خدا را شکر چند بازیکن موفق شدند به عنوان لژیونر در خارج بازی کنند. با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی‌شود، برنامه ریزی درستی وجود ندارد. در جذب اسپانسر مشکل داریم و مقصر شخص نایب رئیس بانوان نیست چرا که اسپانسر برای هزینه‌ای که انجام می‌دهد نیاز به دیده شدن دارد اما مسابقات بانوان جایی دیده نمی‌شود و این مشکل ریشه‌ای در ورزش بانوان است.

مهسا صابری در پایان گفت: هیچ وقت به خداحافظی از تیم ملی فکر نکردم اما مدتی است که این موضوع فکر می‌کنم و به احتمال بسیار تا یکی دو سال آینده از تیم ملی خداحافظی خواهم کرد چرا که تصور نمی‌کنم اتفاق خاصی رخ دهد.