به گزارش پارس نیوز، 

این روزها تیم پرسپولیس علاوه بر مشکلاتی که در زمین مسابقه با داوری، فشردگی مسابقات و کسب نتایج نامطلوب دارد، با مسئله بازداشت حسین هدایتی نیز مواجه شده است. از یک سوی دادستان تهران گفت: «اگر هدایتی ردمال نکند از هر کسی که از او پول گرفته که صرفا هم ورزشی نیستند و غیرورزشی‌ها هم در بین آن‌ها وجود دارند، وجوه را پس می‌گیریم.» اما از سوی دیگر فوتبالی های نزدیک به هدایتی چنین موضوعاتی را تکذیب کردند و حتی محمدعلی ترکاشوند معاون علی اکبر طاهری در مدیریت سابق باشگاه پرسپولیس نیز صحبت هایی جدیدی را مطرح و ادعا کرد که هدایتی به پرسپولیس «بدهکار» است. باتوجه به همین اظهارات به سراغ ترکاشوند رفتیم تا پرسش های مطرح شده از طرف افکار عمومی را از او سوال کنیم.

 

* آقای ترکاشوند شما گفتید طاهری اجازه نداده حسین هدایتی بعد از دربی 82 به رختکن برود اما تصاویری منتشر شده که نشان می دهد او در رختکن حضور داشت.

 

مطمئنید بعد از دربی 82 بود؟ حتما پس از بازی دیگری بوده است.

 

* اما لباس بازیکنان نشان می دهد مربوط به آن بازی است.

 

ببینید ما گفتیم اجازه ندادیم سکه ها به بازیکنان برسد. آقای هدایتی گفتند که می خواهند به هر کدام از بازیکنان چند سکه بدهند اما آقای طاهری گفت که اینطوری بازیکنان بدعادت می شوند. حالا شاید عکس و دیدار و این چنین چیزها وجود داشته. ما می خواستیم همه چیز از کانال باشگاه باشد و شخصی انجام نشود.

 

* همچنین گفتید که حسین هدایتی در تبریز به بازیکنان پاداش داده، این ماجرا را هم توضیح می دهید؟

 

ما نگفتیم به بازیکنان پاداش داده، ما هیچ وقت نگذاشتیم در دوران خودمان کمک شخصی انجام شود. در تبریز ایشان دو چک تضمینی 500 میلیونی دادند که ما به حساب باشگاه زدیم و از آن طریق به بازیکنان پرداخت کردیم. فکر میکنم بعد از دیدار با تراکتور در لیگ شانزدهم بود. (این اتفاق در تاریخ 17 اردیبهشت پس از بازی پرسپولیس - گسترش رخ داد)

 

* آقا هدایتی قبلا ادعای طلب از باشگاه پرسپولیس را داشتند اما شما می گویید که هدایتی به پرسپولیس بدهکار است!

 

ببینید نمی شود که شما یک زمانی بیایید به یک کسی هدیه بدهید و بعد با او یک معامله ای کنید و بگویید که هدیه را به حساب معامله بنویسید! بابت اسپانسرینگ خواهشی که دارم این است که یک مصاحبه هم از آقای شیرازی بگیرید تا به طور کامل مشخص شود داستان چیست. مثل این است که من یک زمانی به شما پو بدهم به عنوان کمک، بعد یک معالمه ای انجام دهیم و من بیایم بگویم این را بزن به آن حساب! حالا شاید این در باشگاه خصوصی اتفاق بیفتد اما در مجموعه دولتی محال است. ما کمک های ایشان را زدیم به اسم حساب مردمی و سال به سال هم بازرسی می شد.

 

* اما نگفتید که ماجرای ادعای طلب 10 میلیاردی شما چیست؟

 

این 10 میلیارد را هم چکش را داریم و هم قراردادش موجود است. چک هایی که ایشان دادند پاس نشد و نمی دانم که آیا برگشت هم خورد یا نه. در واقع ما طلبی به عنوان اسپانسر از ایشان داریم اما او حساب کمک هایش را می دهد و ادعای طلب می کند!

 

* خب الان سوال پیش می آید که چرا این 10 میلیاردی را همان موقع نگفتید؟

 

این به آقای شیرازی مربوط است، همین الان هم با باشگاه پرسپولیس سر این موضوع دعوا دارند. در واقع وظیفه ما نبود و شیرازی باید پیگیری می کرد و ما از او می گرفتیم.

 

* همین نوع قرارداد با رابط با ایرانسل و همراه اول هم شائبه ضرر برای باشگاه پرسپولیس را پیش آورده است.

 

ببینید ما هم با همراه اول و هم ایرانسل قرارداد بستیم اما بحث این است که آن ها خودشان یک رابط را برای اجرای کار معرفی می کردند. اما به نظر من ضرری وجود ندارد، ما سقف 58 میلیاردی داشتیم در قرارداد که رعایت هم شد.

 

* قاضی و دادستان می گویند هرکسی از هدایتی پولی گرفته باید پس دهد. هواداران پرسپولیس نگران هستند که این مشکل گریبان باشگاه را بگیرد.

 

نه ایشان کمک کرده اند مثل بقیه مردم. ایشان به باشگاه پرسپولیس 10 میلیارد بدهکارند و پرسپولیس هم جزو اموال دولتی محسوب می شود. باید بیایند و به پرسپولیس این بدهکاری را بدهند نه این که پرسپولیس کمک ها را برگرداند.

 

 

* خب مثلا آن 200 هزار دلار معروف که بابت پول گولچ گرفتید، جزو کمک هاست، یعنی پول هایی که دادستانی ادعا دارد باید برگردانده شود.


ببینید ایشان زمانی یک جلسه ای برگزار شد و آمدند گفتند پرسپولیس هر بازیکنی بخرد 30 درصد را من پرداخت می کنم. این اسپانسری نبود و کمک به باشگاه بود، مثل خیلی های دیگر که کمک می کنند. این که باید برگردانده شود را در جریان نیستم چون ایشان به خیلی های دیگر هم پول داده اند. ایشان قبل از این که اسپانسر شود به ما کمک می کردند، بعد یک مدتی اسپانسر بودند، آقای شیرازی سر موعد قرارداد رفتند که چک را پاس کنند آقای هدایتی گفتند در یک سال و نیم گذشته من اینقدر دادم!

 

* آقای هدایتی می گویند به کانون هواداران هم کمک می کردند. مگر کانون هواداران از باشگاه حقوق نمی گیرد؟ و بنظر خیلی ها شما با این حقوق، تشویق ها را هدایت می کردید.

 

از کمک های آقای هدایتی اطلاعی ندارم اما به جز یکی دو نفر در کانون هواداران کسی حقوق نمی گرفت. البته یکی دو نفر دیگر هم بودند که حقوق می گرفتند. نه اصلا و ابدا. تیم نتیجه می گرفت ما چرا باید این کار را می کردیم؟ کانون هواداران مستقل بود و مشکلی نداشتیم اما خب کانون هواداران باید با باشگاه هماهنگ باشد دیگر!

 

* مسئله غیر شفاف دیگر، تورهای هواداری است که از سوی کانون هواداران وجود داشت. شما نظارتی بر آن داشتید که مثلا 3 میلیون تومانی که از هوادار گرفته می شد کجا هزینه می شد؟

 

ما برای این تورهای خارجی فقط بلیت را به صورت رایگان می دادیم. ما هیچ نظارتی بر آن ها نداشتیم  و دخالتی هم نمی کردیم، مدیریت کانون هواداران خودشان این را انجام می دادند.

 

* حالا که از باشگاه پرسپولیس رفته اید فکر میکنید وزارت ورزش تبعیضی بین سرخابی ها انجام می داد؟

 

نه زمان ما این وجود نداشت. فکر نمی کنم الان هم باشد. وزارت ورزش همیشه حمایت می کرد، وقتی هیئت مدیره و مدیرعامل را تعیین می کنند، اصلا خنده دار است که بخواهند بگویند تبعیضی وجود دارد. این ها در اذهان هواداران وجود دارد و همیشه هیئت مدیره تکمیل بود.

 

* در شبکه های اجتماعی خیلی مورد نقد قرار می گیرید، چند بار هم به ورزشگاه رفته اید، برخورد هواداران چطور بوده؟

 

هواداران همیشه به ما لطف داشته اند، هیچ وقت از آن ها دشنام نشنیده ایم، هر وقت رفتیم ورزشگاه یا در خیابان هواداران را دیدیم برخورد خوبی داشتیم. مسئله ما و پرسپولیس خدمت کردن است.