به گزارش پارس نیوز، 

سعید فتاحی درباره جلسه هم‌اندیشی مسئولان کمیته داوران با مربیان، سرپرست‌ها و کاپیتان‌های تیم‌های لیگ برتر اظهار داشت: چنین جلساتی را در همه لیگ‌های دنیا قبل از آغاز فصل و تعطیلات فصل دوم  برگزار می‌کنند. از مهدی رحمتی و حسین ماهینی کاپیتان‌های استقلال و پرسپولیس و مربیانی که اینجا حضور داشتند، تشکر می‌کنم، اما نمی‌دانم چرا سایر مربیان اینجا شرکت نکردند. وقتی بحثی در زمینه داوری پیش می‌آید، سؤال می‌پرسند چرا این قانون اینگونه شده است، در صورتی که اگر در کلاس‌ها شرکت کنند، توجیه می‌شوند.

وی افزود: همچنین بحث استفاده از سیستم VAR و داوران پشت دروازه را مطرح کردیم که قرار است در نیم فصل دوم استفاده شود. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قصد داشتند سیستم VAR‌ را وارد کنند، اما نمونه خارجی آن خیلی گران است و فکر نکنم به این زودی آنها را به ایران بیاوریم. به همین دلیل، از چند شرکت داخلی خواهش کردیم تا سیستم‌های خود را پیشنهاد بدهند. قرار است این شرکت‌ها سیستم‌های خود را در ورزشگاه‌ها به صورت آفلاین تست کنند. در صورتی که مشکلی بوجود نیامد، به فیفا نامه‌ای در این زمینه ارسال خواهیم. اینطور نیست که اگر سیستم به کار گرفته شده خوب باشد، از آن در مسابقات استفاده کنیم، چون فیفا باید آن را تأیید کند. اگر فیفا سیستم داخلی را تأیید کند، از آن استفاده خواهیم کرد. 

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در رابطه با نقل و انتقالات نیم فصل دوم عنوان کرد: نقل و انتقالات شب گذشته (شنبه) تمام شد و به امید خدا مسابقات نیم فصل دوم از فردا آغاز خواهد شد. نیم فصل دوم برای همه تیم‌ها فشرده است، مخصوصا تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند. امیدوارم تیم‌های سایپا و ذوب‌آهن اصفهان نیز از مرحله پلی‌آف عبور کرده و به مرحله گروهی صعود کنند.

فتاحی در واکنش به این سؤال که هر تیمی نمی‌تواند بیش از 4 بازیکن خارجی داشته باشد و به همین دلیل باشگاه استقلال نمی‌تواند با پاتوسی قرارداد امضاء کند، گفت: هر تیمی می‌تواند چهار بازیکن خارجی داشته باشد و مشکلی وجود ندارد، فکر کنم مشکل جای دیگری باشد و باید این مسئله را از کمیته نقل و انتقالات و فریبرز محمودزاده سؤال کنید.

وی در مورد اینکه ظاهرا پاتوسی بازیکن آفریقای جنوبی در تست‌های پزشکی شرکت نکرده و آیا ثبت قرارداد این بازیکن به مشکل نمی‌خورد، گفت: طبق قانون همه بازیکنان باید به ایفمارک رفته و تأییده پزشکی بگیرند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اینکه در صحبتی که با وینفرد شفر داشته، او به برگزاری دربی در تاریخ دهم فروردین معترض است، تصریح کرد: این موضوع را از رسانه‌ها و مردم شنیده‌ایم، در صورتی که باشگاه استقلال نامه‌ای مبنی بر اعتراض به ما نداده و چیزی هم نگفته‌اند. ما سه ماه پیش برنامه نیم فصل را داده بودیم و اگر اعتراضی باشد، باید همان موقع اعتراض می‌کردند.

فتاحی درباره اینکه گفته بود شرایط خاص برای تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفته شده است، گفت: جلسه‌‌ای دو ماه پیش در عمان داشتیم و درخواست کردیم بازی‌های غرب و شرق جدا شود. وقتی لیگ ما در جریان است، نباید به یک‌باره یک ماه عقب بیفتد. برنامه مسابقات برای فصل 2019 و 2020 نهایی شده و پیشنهادمان را برای سال 2021 که سال جام جهانی خواهد بود، داده‌ایم. لیگ ما 26 اردیبهشت به پایان می‌رسد و بازی‌های یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پس از فیفادی در تاریخ 28،29 خرداد و چهارم و پنجم تیرماه برگزار می‌شود که اگر تیم‌های ایرانی به این مرحله صعود کنند، یک ماه پس از تعطیلی لیگ باید بازی کنند و با توجه به اینکه لیگ فصل آینده نیز مردادماه آغاز می‌شود، در حق تیم صعود کننده احجاف می‌شود. اماراتی‌ها نیز نظرشان مثل ما بود و قرار شد با عربستانی‌ها در این زمینه صحبت کنند.

وی در خصوص اردوی تیم ملی برای اواخر اسفند سال جاری عنوان کرد: ما اردوی تیم ملی را بر اساس فیفادی نوشتیم. همین الان می‌توانم برنامه چهار سال آینده لیگ را به شما نشان بدهم، وقتی این برنامه را نشان دادم، برخی‌ها از دیدن آن تعجب کردند. به مربیان گفتیم که لیگ را هر سال به خاطر بازی‌های جام جهانی 2022 قطر، 10 روز زودتر برگزار می‌کنیم تا وقتی جام جهانی فرا رسید، یک ماه قبل از آن، نیم فصل به پایان رسیده باشد. ضمن اینکه فیفا پیش‌بینی‌های خودش را کرده و فیفا‌دی‌ها را اعلام کرده است. هر کسی هم سرمربی تیم ملی شود، فکر نکنم غیر از فیفادی برنامه یا اردویی بخواهد.