به گزارش پارس نیوز، 

سعید آذری  در خصوص وضعیت این روز‌های ذوب‌آهن، مشکلات مالی این باشگاه، جدایی محسن مسلمان از ذوب‌آهن و ... صحبت‌های زیر را انجام داد:

*امشب مهلت نقل و انتقلات نیم‌فصل لیگ برتر تمام می‌شود، کار شما هم در نقل و انتقالات تمام شده؟

بله، ما دیگر فعالیتی نخواهیم داشت البته یک جا برای بازی آزاد فیفا گذاشته‌ایم تا اگر بازیکن آزاد و با کیفیتی بود او را جذب کنیم.

*ذوب‌آهن باید در پلی‌آف مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هم به میدان برود، هدف‌تان در این بازی‌ها چیست؟

هدف ما پیروزی در پلی‌آف و حضور در مرحله گروهی است. البته با توجه به شرایط سختی که داریم اگر مشکلات حل نشود قول پیروزی در هیچ بازی را نمی‌دهم.

*چه مشکلاتی؟

ما هنوز پول بچه‌ها را نداده‌ایم و تعهدات خودمان را انجام نداده‌ایم. در ذوب‌آهن هیچ‌وقت دغدغه پرداخت پول وجود نداشته، اما باید تعهدات‌مان را انجام بدهیم. از من می‌پرسند چرا برای جام ملت‌های آسیا به امارات نرفته‌ام من هم می‌گویم چرا باید کار مهم باشگاهم را رها کنم و جایی بروم که در حیطه کاری من نیست.

*ساخت‌وساز‌ها در ورزشگاه فولادشهر به کجا رسید؟

خب هنوز بخشی از کار مانده است. ما هنوز مشکل نور را حل نکرده‌ایم. فوندانسیون سکو‌ها‌ی جدید را ریخته‌ایم و اسکوربورد را هم نصب مجدد کرده‌ایم. فکر می‌کنم اگر به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنیم کار سکو‌ها هم تمام می‌شود.

*تا الان چند درصد به بازیکنان پرداختی داشته‌اید؟

حدود ۳۰ درصد پرداختی داشته‌ایم و چک ۵۰ درصدی هم دست بازیکنان است که برای نقد شدنش کمی تاخیر داریم. اگر کارخانه مطالبات ما را بدهد می‌توانیم تعهدات را انجام بدهیم.

*داستان جدا شدن مسلمان از ذوب‌آهن چه بود؟

منصوریان مسلمان را نخواست و ما هم او را رد کردیم. اول فصل هم قصد نداشتیم مسلمان را بگیریم، اما با تشخیص نمازی این کار را کردیم. بعد از ۵ هفته نمازی هم گفت: مسلمان را نمی‌خواهد که من گفتم نمی‌توانیم وسط فصل بازیکن را اخراج کنیم، چون باید ضرر مالی بدهیم. قرار شد مسلمان در نیم‌فصل در فهرست فروش قرار بگیرد. بعد از آمدن منصوریان هم به این نتیجه رسیدیم که نه مسلمان می‌تواند به ما کمک کند و نه ما می‌توانیم به مسلمان کمک کنیم.

*از اینکه مسلمان به سپاهان رفت ناراحت نشدید؟

چرا ناراحت بشوم؟! وقتی بازیکنی از ذوب‌آهن جدا می‌شود برای من فرقی نمی‌کند به سپاهان می‌رود یا پرسپولیس! ما فقط منافع خودمان برای‌مان مهم است. فقط یک چیز برای من خیلی جالب است. بعد از بازی ما با پرسپولیس، خیلی از طرفداران فوتبال در اصفهان ما را مواخذه کردند که چرا مسلمان با این شرایط در ذوب‌آهن است. حالا که مسلمان رفت سپاهان همان هواداران او را با آغوش باز قبول کردند. ما از اینکه مسلمان در ذوب‌آهن بود ناسزا شنیدیم، اما حالا که رفت سپاهان همه چیز عادی شد!

*حالا فکر می‌کنید شرایط برای ادامه لیگ درست شود؟

ما همیشه امید داریم، اما اگر شرایط تغییر نکند امید‌ها به یاس تبدیل می‌شود.