به گزارش پارس نیوز، 

تیم ملی فوتبال کشورمان از ساعت 19:30 امروز در نخستین دیدار خود در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا باید به مصاف یمن برود و این دیدار به نوعی رونمایی از ترکیب کی‌روش برای این مسابقات است.

 

در این دیدار حضور برخی بازیکنان در ترکیب اصلی قطعی است ولی در چند پست هم بین گزینه‌های مورد نظر شک و شبهه وجود دارد که به بررسی آنها پرداخته‌ایم.

 

در دروازه مثل همیشه شاهد حضور علیرضا بیرانوند هستیم و بعید است کی‌روش به گلر اصلی خودش دست بزند.

 

در خط دفاع مجید حسینی و پورعلی‌گنجی زوج دفاع میانی را تشکیل می‌دهند ولی در دفاع کنار چپ و راست بین دو گزینه شبهه وجود دارد.

 

در دفاع راست وریا غفوری و رامین رضاییان هر دو آماده هستند و مشخص نیست کی‌روش به کدام یک بازی دهد ولی به نظر می‌رسد شانس رامین بیشتر باشد.

 

در سمت چپ هم احسان حاج‌صفی و میلاد محمدی هستند که در اینجا شانس حاج‌صفی بیشتر از محمدی است.

 

نفرات خط هافبک تیم ملی بستگی زیادی به سیستم مورد استفاده کی‌روش در این بازی دارد. کی‌روش در دیدارهایی که قصد دفاعی بازی کردن دارد از 3-3-4 با یک راس جلو و در بازی‌های هجومی با 3-4-4 با یک راس عقب به میدان می‌رود و با توجه به شرایط بازی به نظر می‌رسد تفکرات هجومی در دستور کار باشد.

 

در این صورت امید ابراهیمی تنها هافبک دفاعی تیم ملی خواهد بود و دو هافبک هجومی ما سامان قدوس و وحید امیری هستند.

 

در خط حمله و در نبود جهانبخش احتمالاً مهدی طارمی به عنوان بال راست به میدان می‌رود و در سمت چپ هم شاهد حضور کریم انصاری‌فرد هستیم.

 

سردار آزمون هم مهاجم نوک تیم ملی در این بازی خواهد بود و گزینه اول گلزنی تیم ملی است.

 

ترکیب احتمالی تیم ملی برابر یمن به شرح زیر است:

علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، مجید حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، وحید امیری، سامان قدوس، کریم انصاری‌فرد، مهدی طارمی، سردار آزمون