به گزارش پارس نیوز، 

افتتاحیه جام ملت‌های آسیا با دیدار تیم‌های امارات و بحرین به پایان رسید. شاگردان کی روش در گروه D. این مسابقات با یمن، ویتنام و عراق همگروه هستند و باید در نخستین مسابقه با ملی پوشان فوتبال یمن دیدار کنند.

کی روش زمانی که فهرست نهایی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در امارات اعلام کرد، علی قلی زاده را خط زد، اما او در قطر و امارات کنار ملی پوشان در تمرینات شرکت کرد تا اگر بازیکنی مصدوم شد، او جایگزین فوتبالیست آسیب دیده شود. به نوعی هافبک شارلوا بلژیک (قلی زاده) "آلترناتیو" بازیکنان مصدوم است تا با صلاحدید مرد پرتغالی وارد فهرست ۲۳ نفره ایران شود.

طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تا ۶ ساعت پیش از آغاز نخستین مسابقه، تیم‌ها می‌توانند یکی از بازیکنان مصدوم را از لیست خارج و فوتبالیست دیگری را که جز فهرست ابتدایی بود را به لیست اضافه کنند تا آماده مسابقه شود. در تیم ملی فوتبال ایران علیرضا جهانبخش تنها بازیکن مصدوم است که به تمرینات گروهی رسیده و می‌تواند مقابل ویتنام و عراق بازی کند و با این وجود حضور قلی زاده در فهرست نهایی تیم ملی عجیب است.

تا ۱۳:۳۰ فردا (دوشنبه) حدود ۲۳ ساعت مرگبار برای قلی زاده است و باید دید آیا کی روش قلی زاده را سوپرایزی می‌کند و نام او را وارد فهرست قرار می‌دهد یا با همان فهرست نهایی خود به مصاف حریفان می‌رود.

قلی زاده ۲۲ ساله سابقه بازی برای سایپا تهران را دارد و یکی از بهترین بازیکنان تکنیکی فوتبال ایران محسوب می‌شود.

یوز‌های ایرانی (لقب تیم ملی فوتبال ایران) فردا (دوشنبه) در اولین دیدار به مصاف یمن می روند، سپس با ویتنام رو در رو می‌شوند و در آخرین مسابقه که دیداری انتقامی است، با عراق بازی می‌کنند.