به گزارش پارس نیوز، 

افشین داوری روز پنجشنبه افزود: آخرین نشست بررسی ابعاد واگذاری 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس طی چند روز گذشته با حضور نمایندگانی از ارگان های مختلف در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

وی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد روش های نوین خصوصی سازی تا آخر دی ماه امسال ارایه و بر اساس این روش ها شرایط لازم جهت واگذاری این 2 باشگاه مهیا شود.

وی ادامه داد: واگذاری این 2 باشگاه پرطرفدار پایتخت نیاز به دقت نظر و زمان بیشتری دارد و تسریع در این کار ممکن است زیان هایی به همراه داشته باشد.

مدیر کل دفتر توسعه ورزش حرفه ای و ‌امور باشگاههای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: عزم دولت برای واگذاری هر 2 باشگاه پرسپولیس و استقلال جدی بوده که در این راستا ابهام های مالی و صورت های حسابرسی بررسی و مقدمات کار برای اجرای این امر آماده است.

به گزارش ایرنا فروش سهام 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس از سال 1387 مورد بررسی قرار گرفت و طی سال های 1393 و 1394 مزایده آن برگزار شد که به نتیجه نرسید.

افشین داوری که سرپرستی فدراسیون والیبال را نیز بر عهده دارد، برای امضای تفاهم نامه میزبانی ارومیه در برگزاری سه دیدار از هفته سوم رقابت های لیگ ملت های 2019 والیبال به شهر ارومیه سفر کرده است.