به گزارش پارس نیوز، به تازگی قرعه کشی رقابت قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا برگزار شد و تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان نیز حریف خود را شناخته است. ساحلی بازان کشورمان در این رقابت با تیم های عمان و عراق همگروه شده اند تیم ملی ایران در این مسابقات یکی از اصلی ترین گزینه های قهرمانی مسابقات است .

بررسی همگروه های تیم ملی فوتبال ساحلی در رقابت های قهرمانی آسیا

تیم ملی فوتبال ساحلی عراق با هدایت کریم مقدم که سابقه فعالیت در فوتبال ساحلی ایران را دارد پا به مسابقات قهرمانی آسیا قرار خواهد داد. مقدم پیش از این  سابقه سرمربیگری در تیم ملی ایران را دارد.

تیم ملی عراق در حال حاضر در رتبه 80 جهان قرار دارد و اختلاف فاحشی با تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان دارد.

همچنین باید گفت میانگین سنی بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی عراق بیشتر از 28 سال است و جوانگرایی در این تیم وجود ندارد.

همچنین تیم ملی فوتبال ساحلی عمان در حال حاضر در رتبه 22 جهانی قرار دارد.

با این شرایط تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان می تواند به راحتی از دور گروهی خود صعود کرده و تنها تیم های امارات، عمان و ژاپن می توانند کار را برای قهرمانی ایران سخت کنند.

بررسی همگروه های تیم ملی فوتبال ساحلی در رقابت های قهرمانی آسیا

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در این رقابت ها جزو بهترین تیم ها از حیث گلزنی است و توانسته بالاتر از سایر تیم ها در رتبه اول آسیا قرار بگیرد، با این حال اما حضور کمرنگ فوتبال ساحلی در دهه های گذشته سبب شده است تا تعداد قهرمانی های ایران کمتر از سایر تیم های آسیایی باشد و این تیم 2 قهرمانی و 5 مقام سومی را در کارنامه خود داشته باشد.

بررسی همگروه های تیم ملی فوتبال ساحلی در رقابت های قهرمانی آسیا

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران همچنین طبق آخرین رنکینگ فوتبال ساحلی جهان با 2573 امتیاز در رده دوم جهان قرار دارد و قهرمانی در مسابقات آسیایی بیشتر از هر زمانی دیگر می تواند شاگردان اوکتاویو را به قهرمان بی رقیب جهانی یعنی تیم ملی فوتبال ساحلی برزیل نزدیک کند.