به گزارش پارس نیوز، 

وحید شمسایی امشب در گفت‌وگو با برنامه چهارسو از شبکه ورزش در پاسخ به سؤال مجری در رابطه با نبودش در لیگ فوتسال ایران گفت: در همین ابتدا ضمن تبریک ایام میلاد پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد (ص) به مردم ایران، نبود من در لیگ امسال و در فوتسال به دلیل اتفاقات ناخوشایندی است که این روزها شاهد آن هستیم. البته من خودم فوتسال را به‌روز را ادامه می‌دهم اما در لیگ فعالیتی ندارم.

وی در پاسخ به سؤال مجری برنامه مبنی بر جای خالی نامزدهایی از ایران همچون بیرانوند، کی‌روش، برانکو ایوانکوویچ و حسینی به عنوان برترین‌های آسیا و اینکه به کدام یک رای می‌دادید، گفت: اگر می‌شد به هر چهار نفر آنها رأی می‌دادم به دلیل اینکه هر چهار نفر آنها مربوط به ایران هستند اما به برانکو ایوانکوویچ رأی می‌دهم به این دلیل که تیم پرسپولیس را بدون بازیکن به فینال قهرمانان لیگ آسیا رساند.

کاپیتان سابق تیم فوتسال ملی ایران همچنین در مورد انتخاب برترین‌های فوتسال آسیا که اصغر حسن‌زاده و مهدی جاوید هر دو کاندیدای برترین‌ها هستند، گفت: هر دو این عزیزان از بهترین‌های فوتسال آسیا هستند. در جام باشگاه‌ها مهدی جاوید به تنهایی توانست در کنار یک مربی ایرانی تیم لبنان را به مقام سوم جام باشگاه‌های آسیا برساند و در این مسابقات به عنوان بهترین گلزن و بهترین بازیکن جام باشگاه‌های آسیا انتخاب شد. از طرفی اصغر حسن‌زاده کاپیتان تیم ملی که وی همیشه جزو برترین‌های فوتسال دنیا بوده هر دو برای ایران افتخار هستند و هر کدام از این عزیزان که بتوانند به عنوان برترین بازیکن انتخاب شوند فرقی ندارد مهم پرچم ایران است که بالا است.

شمسایی در پاسخ به سؤال مجری که چرا لیگ امسال جذابیت خاصی ندارد، گفت: متأسفانه اتفاقاتی که در این چند ساله در فوتسال رخ داده امسال به حد بالایی رسیده است. تیم‌های مطرحی همچون دبیری یا تأسیسات دریایی که قهرمان آسیا و....هستند به یکباره از لیگ ایران خداحافظی کرده و هیچکس سؤال نمی‌کند که آنها کجا هستند. در حال حاضر لیگ ایران فقط دو تیم مس و گیتی‌پسند هستند که با دیگر تیم‌های لیگ برتر فرق دارند. شما ببینید جایگاه بزرگان فوتسال ایران شمس، شمسایی خوراکچی، ربیعی، صالح و ابطحی و... کجا هستند. ما وقتی نمی‌توانیم به خوبی از پیشکسوتان‌مان استفاده کنیم مطمئن باشید یک جایی لنگ می‌زنیم.

وی افزود: در حال حاضر در فوتسال ایران هیچ اسپانسری حاضر نیست سرمایه‌گذاری کنند به این دلیل که از آنها حمایت نمی‌شود و یا یک پخش مستقیم بازی لیگ ما ندارد. یادم هست زمانی که در مجموعه تأسیسات دریایی بودیم هزینه باشگاه به طور کل از پخش مستقیم بازی‌هایش در می‌آمد. از طرف دیگر به دلیل پایین بودن قراردادها در لیگ بازیکنان مطرح ما باید در تیم‌های قرقیزستان یا تاجیکستان و.. تیم‌های رده‌پایین آسیا که حرفی برای گفتن در فوتسال ندارند، بازی کنند. در ایران ما استعدادهای زیادی داریم اما متأسفانه به دلیل اداره کردن جزیره‌ای فوتسال دچار مشکل هستیم. از خدا می‌خواهم که این موضوعات آسیبی به تیم ملی فوتسال که سوم دنیا است، نرساند.

کاپیتان سابق تیم فوتسال ملی ایران در مورد کنارگیری خودش گفت: همانطور که گفتم به دلیل اتفاقاتی که امسال در فوتسال روی داده حاضر نشدم با تیمی همکاری کنم. در حال حاضر هم دو پیشنهاد جدی از دو کشور دارم اما وقتی می‌بینم در کشور خودم این همه بازیکن و استعداد بالقوه هست چرا باید در کشور دیگری فعالیت کنم. فوتسال به گردن من حق دارد و من هرچه دارم از فوتسال است و وظیفه من است و باید جبران کنم. امیدوارم کسانی که می خواهند در رأس فوتسال قرار گیرند امید را به این رشته برگردانند. همه ما باید دست به دست هم دهیم و کسانی را وارد فوتسال کنیم که دل‌شان به حال این رشته بسوزد.

شمسایی در پاسخ به سؤال مجری در مورد اینکه آیا منظور شما کادر فنی تیم ملی هم باید تغییر کند، گفت: خیر، صحبت من کادر فنی تیم ملی نیست. ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی عملکرد خوبی داشته و توانسته تیم را سوم دنیا و قهرمان آسیا کند. من از ناظم‌الشریعه می‌خواهم حداقل کمی به سر انگشت‌های کوچک کی‌روش نگاه کند و به فدراسیون فشار بیاورد چرا بازی با برزیل لغو شد همه دنیا آرزو دارند و حاضرند برای بازی با برزیل پول پرداخت کنند اما تیم ملی برزیل با افتخار تیم ایران را دعوت کرده که متأسفانه ما پول بلیت پرواز و اعزام بازیکنان‌مان را نداشتیم چرا باید اینگونه باشد.

وی همچنین در پاسخ به سؤال مجری برنامه در رابطه با آقای گلی فالکائو که جدیداً رکورد وحید شمسایی را در آقای گلی جهان زده است، گفت: من دوست ندارم در این رابطه صحبت کنم اما در کشور ما کسی بود که مدعی بود در کجا 393 گل زده وحید شمسایی ثبت شده و وی آقای گل جهان است، در جواب من به این شخص می‌گویم چرا فالکائو زمانی که رکورد 394 گل زده در جهان زد کشورش و فدراسیون فوتبال و یا سایت‌های مختلف به وی تبریک گفتند و در پایان در زمانی که فالکائو به 400 گل زده رسید وخداحافظی کرد مجددا فدراسیون فوتبال برزیل و رسانه‌ها به وی تبریک گفتند. اما برعکس در کشور ما فقط آقایان مدعی بودند و حرف زدند که نمی گذاریم این عنوان از ایران خارج شود و از شما حمایت می کنیم من در اینجا به آنها می گویم افتخار آقای گلی جهان متعلق به وحید شمسایی نیست این عنوان متعلق به مردم ایران است.

انتهای پیام/