به گزارش پارس نیوز، چهارشنبه هفته گذشته (نهم آبان ماه) بود که رسول خادم بعد از ناکامی تیم‌های ملی کشتی در مسابقات جهانی برای بار دوم استعفا کرد؛ بعد از آن بیشتر همکاران رئیس فدراسیون چه در بخش اداری و چه فنی کناره‌گیری خود را اعلام کردند.

رضا لایق، دبیر و حمید بنی‌تمیم، نایب رئیس فدراسیون نیز بلافاصله متن نامه استعفای خود را روی خروجی سایت فدراسیون منتشر کردند تا وفاداری خود را به رئیس اعلام کنند، اما موضوع جالب توجه در این مدت کوتاه اصرار عجیب و بی‌پایان مسئولان مستعفی فدراسیون و فشار تمام نشدنی به وزارت ورزش برای برگزاری مجمع فوق‌العاده است.

طی روزهای گذشته محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که طی یکی‌ دو روز آینده تکلیف سرپرست فدراسیون کشتی مشخص خواهد شد تا ظرف کمتر از ۳ ماه آینده زمینه لازم را برگزاری انتخابات فدراسیون فراهم کند، اما دیروز بنی‌تمیم، نایب رئیس مستعفی فدراسیون از درخواست اعضای مجمع کشتی برای برگزاری جلسه فوق‌العاده و انتخاب سرپرست در اسرع وقت خبر داد.

امروز نیز رضا لایق، دبیر مستعفی فدراسیون، از ارسال نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان و درخواست برگزاری مجمع فوق العاده در یکی از روزهای 20 و یا 21 آبان خبر داد.

اینکه با توجه به در پیش نبودن رویداد مهمی - حداقل تا چند ماه آینده - (تکلیف مسابقات امیدهای جهان که هفته آینده برگزار می‌شود، مشخص است) چه اصراری وجود دارد که اینهمه فشار به وزارت ورزش وارد شود تا هر چه زودتر مجمع برگزار شود، مشخص نیست. بدون شک مسئولان وزارت ورزش عنوان متولی فدراسیون‌های ورزشی آنقدر نگران ورزش هستند که نیازی به تعیین تکلیف و نامه‌نگاری نداشته باشند تا در آرامش کامل، بهترین تصمیم برای ورزش ملی کشور اتخاذ شود.