به گزارش پارس نیوز، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا ( AFC ) در ادامه نظرسنجی های خود پس از انتخاب برترین مهاجم، هافبک و مدافع، حالا به بخش برترین دروازه بان ها رسید و 6 نامزد را انتخاب کرد که نام ناصر حجازی، دروازه بان اسبق و فقید تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال در آن دیده می شود.

AFC درباره ناصر حجازی نوشت: حجازی یکی از بهترین دروازه‌بان‌های قرن 20 آسیا بود و در زمانیکه تیم ملی ایران موفق شد 2  در سال‌های 1972 و 1976 به قهرمانی برسد، دروازه بان و مرد شماره یک ایران بود. حجازی با ایران در مسابقات المپیک 1976 حاضر شد و 6 سال بعد که ایران به جام جهانی صعود کرد، یکی از اعضای این تیم بود.

ناصر حجازی نامزد کسب بهترین دروازه بان تاریخ جام ملت های آسیا شد

حجازی در عرصه باشگاهی 16 سال در استقلال حضور داشت و کمک زیادی به قهرمانی استقلال در سال 1970 در جام باشگاه‌های آسیا کرد.

به جز ناصر حجازی از ایران، محمد الدعایه از عربستان سعودی ، لی وون جائه از کره جنوبی ، ور صبری از عراق ، یوشیکاتسو کاواگوچی از ژاپن و مارک شوارتزر از استرالیا قرار دارند.

گفتنی است، در نظرسنجی های پیشین کنفدراسیون فوتبال آسیا، علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا از ایران با اقتدار در صدر جدول نظرسنجی قرار گرفتند و به احتمال زیاد ناصر حجازی نیز جزء این فهرست قرار خواهد گرفت.

برای رای دادن به ناصر حجازی دروازه بان اسبق و فقید تیم ملی فوتبال ایران اینجا کلیک کنید.