به گزارش پارس نیوز، 

غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال، درباره مراسم بدرقه تیم ملی دختران زیر ۱۶ سال به رقابت‌های آسیایی اظهار کرد: ما ۱۸ تیم ملی فوتبال در رده‌های مختلف داریم و شاید اهالی فوتبال بیشتر با تیم ملی بزرگسالان آشنایی دارند و تیم‌های مختلف از دوران نونهالی تا بزرگسالی در بخش دختران و پسران هستند که تمرین می‌کنند. حتی فستیوال‌هایی می‌گذاریم و از دختران و پسران دعوت می‌کنیم که در این مراسم‌ها حضور یابند و اردو‌های بلندمدت و بازی‌های تدارکاتی برای آن‌ها می‌گذاریم تا در مسابقات شرکت کنند. در حال حاضر تیم ملی نوجوانان ما قرار است در مسابقات آسیایی تاجیکستان شرکت کرده و با حریفان خود در این رقابت‌ها رقابت کنند.

زمان آبادی درباره سنگ پرانی، شکستن صندلی‌ها و فحاشی در استادیوم‌ها گفت: ۲ نکته را باید توجه کنیم که فوتبال یک بازی هیجانی است و باید این موضوع را به رسمیت بشناسیم و نمی‌توانیم هیجان را حذف کنیم تا نوجوان تحت ثاثیر هیجانات قرار نگیرد. همچنین ما باید قبول کنیم که هیجان در ذات فوتبال است. نکته دوم این است که کشور‌های دیگر در زمینه‌های فرهنگی چه کار‌هایی انجام دادند. به طور مثال گروهی در انگلیس بودند که در حالت مستی کار‌های ناشایستی در استادیوم‌ها می‌کردند و این مسائل در آنجا جمع شده است. به هر حال زیر ساخت‌ها را باید آماده کنیم که یکی از آن‌ها شماره گذاری صندلی هاست. دوربینی هم باید باشد تا تماشاگری که از حد خود خارج شد بتواند شناسایی کند. نکته دقیق‌تر این قضیه این است که ۹۶ درصد جامعه برای تماشای فوتبال به استادیوم‌ها می‌آیند و باید توجه کنیم که ۴ درصدی که پیش فعال هستند باید هیجانات آن‌ها را مدیریت کنیم.

او درباره اینکه تیم فوتبال پرسپولیس در دهه اول محرم با الدحیل قطر و نساجی مازندران بازی دارد، گفت: ما در بازی‌های داخلی مشکلی نداریم و آنچه مشکل ساز می‌شود بازی با الدحیل است. مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا تذکر و اخطار دادند که به هیچ وجه حق ندارید مسائل مذهبی و اعتقادی در فوتبال دخالت بدهید، اما مردم ما به عشق امام حسین(ع) ممکن است حرکاتی انجام بدهند که کنترل آن از دسترس ما خارج است. در بازی ایران و کره جنوبی ۲۶۰ هزار فرانک سوئیس جریمه شدیم و آن زمان هم به ما تذکر داده بودند.

انتهای پیام/