به گزارش پارس نیوز، مهلت نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌های بدهکار از جمله باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال امروز به پایان می‌رسد و این در حالی است که باشگاه پرسپولیس هنوز موفق نشده با 3 طلبکار عمده داخلی‌اش به توافق برسد. برخلاف باشگاه استقلال که پرونده طلبکارانش را با تشکیل یک کمیته چند نفره ظرف چند روز مختومه و از خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا نجات پیدا کرد اما باشگاه پرسپولیس با وجود تلاش‌های بی‌وقفه مسئولان آن و شخص حمیدرضا گرشاسبی در حل و فصل مشکلات مالی و راضی کردن طلبکاران، هنوز نتوانسته با علی دایی، محمدامین آرام‌طبع و مسعود همامی به توافق دست یابد و پرونده این 3 طلبکار را هم مختومه کند. این موضوع را گرشاسبی روز گذشته در یک برنامه تلویزیونی اعتراف کرد و گفت: «تا الان حدود 180 پرونده را بستیم و الان از این لیستی که تا شنبه (امروز) فرصت هست، 3 نفر باقی مانده که به قول معروف خطری هستند و انشاا... دنبالش هستیم که حل کنیم. این 3 نفر آقای دایی، همامی و آرام‌طبع هستند که البته دارد حل می‌شود. بالاخره وظیفه ما و باشگاه است که حل کنیم تا خدای نکرده مشکلی برای پرسپولیس ایجاد نشود.»


 
برای خیلی‌ها شاید جالب باشد که بدانند علی دایی که فصل 93 - 92 با عقد قراردادی 3 ساله و در زمان مدیریت محمد رویانیان سرمربی پرسپولیس شد چقدر از این باشگاه طلب دارد. دایی قرارداد سال نخست را که یک میلیارد و 750 میلیون بود کامل دریافت کرد اما مالیاتی را که طبق توافق به عهده باشگاه بود به دلیل بدقولی باشگاه در پرداخت آن و ممنوع‌الخروج شدنش شخصا پرداخت کرد تا بعدها یکی از دلایل شکایت همین موضوع باشد. قرارداد سال دوم دایی برای فصل 94 - 93 مبلغ 2 میلیارد و 100 میلیون بود که مسئولان باشگاه در هفته هشتم لیگ به تاریخ 18 شهریور سال 93 دایی را از سرمربیگری عزل کردند و چون عزل بدون دلیل موجه به عنوان یکی از شروط در قرارداد قید شده بود دایی به کمیته انضباطی شکایت کرد و باشگاه پرسپولیس بابت عزل بدون دلیل دایی محکوم به پرداخت کل مبلغ قرارداد به انضمام مالیات پرداخت‌شده توسط دایی شد و این رای در تاریخ دوازدهم تیرماه سال 96 به تایید کمیته استیناف هم رسید و باشگاه پرسپولیس به پرداخت اصل مبلغ قرارداد و هزینه آیین رسیدگی و مالیات سرمربی سابقش جمعا به مبلغ 2 میلیارد و 520 میلیون تومان محکوم شد.

 

با وجود گذشت بیش از یک سال از تایید حکم توسط کمیته استیناف، مسئولان باشگاه طلب دایی را پرداخت نکردند تا امروز کاسه چه کنم، چه کنم دست بگیرند. علاوه بر طلب سنگین دایی؛ محمدامین آرام‌طبع و مسعود همامی هم جمعا بیش از یک میلیارد از باشگاه پرسپولیس طلب دارند. آرام‌طبع که فصل 96 - 95 از باشگاه صبا به پرسپولیس پیوست فقط 3 بازی برای سرخ‌پوشان انجام داد و حالا به حکم کمیته استیناف که هشتم خرداد سال جاری صادر شده پرسپولیس باید مبلغ 220 میلیون و 830 هزار تومان بابت اصل مبلغ قرارداد و هزینه دادرسی و خسارت به این بازیکن پرداخت کند.

 

مسعود همامی، دروازه‌بان اصفهانی که سال 2015 به عنوان دروازه‌بان دوم و در زمان مدیریت علی‌اکبر طاهری جذب پرسپولیس شد فقط یک بازی برای این تیم انجام داد تا شاهکار دیگری از مدیریت سابق سرخ‌ها ثبت شود! حالا این دروازه‌بان پس از شکایت به کمیته انضباطی و تایید رای در کمیته استیناف باید 850 میلیون تومان از پرسپولیس بابت اصل قرارداد و هزینه رسیدگی دریافت کند آن هم در ازای فقط یک بازی! در واقع پرسپولیس بابت این 3 بازیکن و مربی جمعا به پرداخت مبلغ 3 میلیارد و 586 میلیون و 830 هزار تومان محکوم شده که تهیه این پول در شرایط نامناسب اقتصادی کنونی کشور و باشگاه کار آسانی نیست ضمن این‌که توافق با این 3 طلبکار که به خاطر رفتارها و برخوردهای بد مدیران سابق شاکی و دلخور هستند معضل بزرگتری است.