به گزارش پارس نیوز، 

 اینیستا پس از 22 سال حضور در باشگاه بارسلونا، رشد از تیم های پایه، رسیدن به تیم اصلی و کسب موفقیت‌های بسیار چشم گیر با این تیم، جمع آبی اناری ها را ترک خواهد کرد و یکشنبه هفته آینده، آخرین بازی اش را برای بارسا انجام خواهد داد. حال او در مصاحبه با اوندا سرو، از انگیزه هایش برای جدایی صحبت کرد.

او گفت:" بارسا را ترک می‌کنم زیرا به نظرم باید این کار را انجام دهم. درک می‌کنم که با تکرار عملکردی که تا الان داشتم، با توجه به شرایط فیزیکی و روحی، دشوار خواهد بود. با این حس تیم را ترک می‌کنم که بازیکن مهم و مفیدی بوده ام و فصل خیلی خوبی را با جام‌های متعدد به اتمام رسانده ام. دوست ندارم هیچ شرایط نامساعدی را در بارسا تجربه کنم. نباید خودمان را مثل بچه ها گول بزنیم، زمان دیگر برعلیه من است. انتظار باشگاه بسیار بالاست، حتی فراتر از انتظار مردم. دوست داشتم سال بعد تیم را ترک کنم ولی اینطور نیست و نمی‌توان دروغ گفت.

اینیستا: پس از 22 سال سخت ترین تصمیمم را گرفتم

ما قراردادی مادام العمر امضا کردیم زیرا باشگاه می‌دانست که اگر احساس نکنم 200 درصد آماده هستم، حتی یک لحظه نمی‌مانم. رویاهایم را تکمیل کرده ام، در حقیقت از آنها فراتر رفته ام. هیچ حالتی بهتر از این وجود نداشت. تمام روح و قلبم را داده ام و هیچ هدفی برایم باقی نمانده است. پس از اینکه تصمیم گرفتم از فوئنتیلبیا به بارسلونا بیایم، حالا جدایی از بارسا سخت ترین تصمیم من خواهد بود. هر کاری را که حس کنم بهتر است انجام خواهم داد. وجه مالی نیز برایم مهم است ولی بیشتر پروژه ای برای آینده اولویتم خواهد بود. برای همین است که تصمیم گیری ام کمی زمان می‌برد. دوست دارم تیم بعدی ام را پیش از جام جهانی معرفی کنم."