به گزارش پارس نیوز، 

سید حسین حسینی در این فصل آن‌قدر خوب درخشید که کی‌روش را هم مجاب کرد تا نامش را در لیست 35 نفره تیم ملی برای جام جهانی 2018 قرار دهد و به احتمال زیاد در لیست نهایی هم قرار گرفته و به روسیه خواهد رفت.

با این وجود حسینی در فصلی رکورد بسته نگه داشتن قفل دروازه استقلال یا همان کلین شیت در تاریخ فوتبال ایران را شکست که در مهمترین دیدارهای لیگ، آسیا و جام حذفی روی نیمکت پشت سر سید مهدی رحمتی نشست تا بازی هم پستی اش را ببیند.

بررسی آمار آنها نشان می دهد به رغم اینکه حسینی از نظر دقایق و تعداد حضور در مسابقات لیگ و آسیا گلر اول استقلال است اما این احتمال وجود دارد که شفر در آخرین و یکی از حساسترین دیدارهای این فصل بار دیگر به تجربه دروازه بان دوم تیمش (سید مهدی رحمتی) اعتماد کند.

 

*حسینی مرد روزهای سخت

سید حسین حسینی این فصل به اندازه ای آماده نشان داد که یک تنه با بسته نگه داشتن دروازه استقلال در 10 هفته متوالی استقلال را از رده سیزدهم جدول تا جایگاه چهارم بالا کشید. صعودی 9 پله ای که استقلال را دوباره به جمع مدعیان برگرداند.

*حسینی مرد بردهای پرگل

از نکات جالب توجه در مسابقاتی که حسینی دروازه بان این تیم بود اینکه استقلال بردهای پرگلی با او بدست آورد. شکست سپاهان در تهران با نتیجه 0-3، صنعت نفت در آبادان(4-0)، استقلال خوزستان(3-0)، سپیدرود رشت(3-0)، فولاد و سیاه جامگان در دور برگشت(هر دو بازی 1-4 به سود آبی ها) همه از روزهایی بود که استقلال آوراژ گلش را هم بالا برد.

*پیروزی دربی حیثیتی با رحمتی!

وینفرد شفر که پیش از دربی برگشت سید حسین حسینی را به دلیل سه اخطاره شدن از دست داده بود از مهدی رحمتی در دیدار با پرسپولیس استفاده کرد. رحمتی هم یکی از بهترین روزهایش را در آن دیدار پشت سرگذاشت تا استقلال حیثیتی ترین بازی این فصلش را با برد به پایان برده و در دربی ها با رقیب سنتی اش برابر شود. این دیدار برای شفر و برانکو هم خیلی مهم بود.

 

*تلخ ترین شکست حسینی

بی گمان در کنار همه روزهای خوب حسینی در این فصل دربی رفت روز غم انگیز او بود. روزی که حسینی فشار چندانی روی دروازه اش حس نکرد ولی روزبه چشمی با خطا درون شش قدم علی علیپور را زد و یک پنالتی به پرسپولیس داد و با همان گل استقلال نتیجه را واگذار کرد تا حسینی روز تلخی را تجربه کند. گرچه همان بازی موجب شد تا او از دیدار بعد برابر نفت تهران استارت رکوردشکنی کلین شیت هایش را بزند.

*حسینی و 2430 دقیقه بازی

سید حسین حسینی در لیگ برتر 20 مسابقه برای استقلال در میدان حضور داشت. او در جام حذفی فقط در دیدار دوم با نساجی مازندران به میدان رفت و در لیگ قهرمانان آسیا هم از 7 دیدار در 4 مسابقه به میدان رفته است. العین و الریان رفت و برگشت. او جمعا در 25 مسابقه در این فصل به زمین رفته است.

 

*رحمتی 1530 دقیقه در 17 مسابقه!

سید مهدی رحمتی این فصل 10 بازی در لیگ برتر درون دروازه استقلال ایستاد. او 4 بازی در جام حذفی دستکش پوشید و در سه بازی آسیایی وظیفه حراست از دروازه تیمش را برعهده داشت تا مجموعا 1530 دقیقه درون دروازه تیمش به میدان رفته باشد.

*حسینی و 3 شکست در 25 مسابقه

سید حسین حسینی در مجموع 25 دیداری که برای استقلال به میدان رفت فقط 3 بارباخت را تجربه کرد. پارس جنوبی جم (همان دیداری که پشه چشم رحمتی را گزیده بود!)، دربی رفت و دیدار برگشت ذوب آهن، سه مسابقه ای بودند که استقلال با حسینی در آنها باخت.

*رحمتی 4 باخت در17 مصاف!

دروازه بان باتجربه استقلال در آستانه پایان مسابقات استقلال در فصل 97-96 تاکنون 4 شکست را در کارنامه اش ثبت کرده است. صنعت نفت آبادان، سایپا و پدیده در دور رفت لیگ برتر و ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا(بازی رفت دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان 2018) مسابقاتی بودند که رحمتی نتوانست مانع از شکست تیمش در آنها شود و بازی را با باخت تمام کرد.

*رحمتی مرد بازیهای حذفی

شاید بتوان گفت سید مهدی رحمتی در جام حذفی یک تنه مرد اول دروازه استقلال بود. او در دیدار با گل گهر، ایرانجوان، صنعت نفت و فینال مقابل خونه به خونه دروازه بان استقلال بود تا سهم عمده ای در این رقابتها و کسب عنوان قهرمانی تیمش داشته باشد. او سالهای قبل نیز در جام های حذفی موفقیت های مهمی برای استقلال رقم زده بود.

 

*الهلال و کلین شیت رحمتی!

سید مهدی رحمتی از مجموع 6 دیدار مرحله گروهی فقط در دو بازی برای استقلال به میدان رفت. او در دو بازی رفت و برگشت مقابل الهلال درون دروازه استقلال ایستاد. دیدارهایی که هر دو با نتیجه یک بر صفر به سود آبی های تهرانی خارج از خاک ایران در کشور ثالث برگزار و تمام شد. عربستانی ها هرگز نتوانستند مانع کلین شیت او در دو بازی رفت و برگشت شوند.

*ذوب هر دو را مغلوب کرد!

هانطور که سید حسین حسینی در دور برگشت مسابقات لیگ هفدهم به ذوب آهن باخته بود مهدی رحمتی نیز در دیدار رفت دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان این تجربه را با ذوب آهن بدست آورد تا از این حیث با سید حسین حسینی برابر شود.

 

*رحمتی پنالتی گیرترین دروازه بان ایران

از نکات بارز در دروازه بانی سید مهدی رحمتی پنالتی گیر بودن اوست. با توجه به نتیجه محتمل 0-1 در دیدار برگشت استقلال – ذوب آهن که بازی را با در نظر گرفتن نتیجه مسابقه رفت به وقت اضافه و ضربات حتمالی پنالتی می کشاند باز هم کفه تصمیم گیری شفر به سوی رحمتی سنگین تر به نظر می رسد. این جدا از تجربه بالای رحمتی در دیدارهای اینچنینی است.

*فصل برای چه کسی تمام شد؟

با توجه به سابقه اتفاقات رخ داده بین رحمتی و قلعه نویی و اعتمادی که سابقه نشان داده شفر به رحمتی در مسابقات حذفی دارد بعید نیست این بار هم در تهران حراست دروازه استقلال را به او بسپارد. کسی که در دیدار رفت سه موقعیت بالای 90 درصد را از شاگردان امیر گرفت و در نهایت با ضربه پنالتی تسلیم شد! قطعا تا ساعاتی دیگر مشخص می شود فصل برای کدامیک از این دو دروازه بان تمام شده است و برای دیگری هنوز 90 یا 120 دقیقه دیگر ادامه خواهد داشت!