به گزارش پارس نیوز، 

نباختن در سراسر یک فصل، رویایی است که هر کودک فوتبالدوستی با آن بزرگ می‌شود اما در تاریخ فوتبال تنها معدودی از تیم‌ها به چنین افتخاری دست یافته‌اند. در انگلیس پرستون نورث‌اند و آرسنال، در ایتالیا میلان، یوونتوس و البته پروجایی که بدون باخت نایب‌قهرمان شد در زمره چنین خوشبخت‌هایی هستند اما در زمینه تعداد بازی‌های متوالی بدون شکست، کماکان میلان رویایی دهه ۹۰ یک نمونه دست نیافتنی است.

 

 رکورد ابدی 

 

میلان رویایی از زمان باخت به پارما در هفته ماقبل پایانی فصل ۱۹۹۱-۱۹۹۰ تا شکست مقابل همین تیم در هفته بیست و چهارم فصل ۱۹۹۳-۱۹۹۲، ۵۸ بازی متوالی بدون باخت در لیگ را تجربه کرد و سراسر فصل ۱۹۹۲-۱۹۹۱ را بدون شکست پشت سر گذاشت. پس از ثبت این رکورد، چند تیم تا آستانه دست‌اندازی به حریم میلان پیش رفتند اما موفق نشدند.

 آرسنال ونگر و نحسی ۴۹ 

 اولین تیمی که به شکل واقعی به رکورد میلان نزدیک شد، آرسنال بود. تیم رویایی ونگر، پس از شکست از لیدزیونایتد در هفته‌های پایانی فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۲ و واگذاری جام به منچستریونایتد، ترمز برید. تیم لندنی علاوه بر تنها بازی باقی مانده آن فصل در تمام ۳۸ بازی فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۳ بدون باخت ماند و ۴ هفته قبل از پایان فصل با تساوی ۲ بر ۲ در زمین تاتنهام، دشمن دیرینه به رویایی‌ترین شکل ممکن قهرمانی را به دست آورد. این تیم تا هفته دهم فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۴ هم بدون شکست ماند اما منچستریونایتد، رقیب آن روزهای تیم ونگر در بدترین برهه یقه مرد فرانسوی را گرفت و در رقابتی که تنها ۳۰ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت با گل‌های رونی و فن‌نیستلروی به ۴۹ بازی بدون شکست آرسنال پایان داد.

 دشمن دیرینه، مانع تحقق رویای یوونتوس

یوونتوس با پشت سر گذاشتن مصائب پس از رسوایی تبانی در سال ۲۰۰۶ با قدرت به قصد قهرمانی وارد فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ سری A شد. وقتی اینتر با برتری ۴ بر ۲ در دربی میلان، رقیب اصلی آن‎‌ها را از دور خارج کرد، این تیم یک هفته مانده به پایان فصل قهرمانی را جشن گرفت. بانوی پیر در هفته آخر هم نباخت تا پس از میلان ۱۹۹۲ به اولین قهرمان بدون شکست یک فصل لیگ ایتالیا تبدیل شود. تورینی‌ها در فصل بعد هم به روند بدون شکست خود ادامه دادند اما اینتر، دشمن دیرینه درست در بدترین زمان ترمز بانوی پیر را کشید و با برتری ۳ بریک در زمین یووه، پس از ۴۹ بازی پرافتخارترین تیم ایتالیا را با شکست آشنا کرد.

... و حالا بارسلونا 

بارسلونا برخلاف رکوردداران قبلی نتوانست یک فصل بدون شکست را تجربه کند اما در روز برتری ۲ بریک مقابل والنسیا در بازی برگشت فصل جاری لالیگا رکورد ۳۹ بازی بدون باخت رئال سوسیه‌داد را شکست و در زمینه تعداد بازی‌های متوالی بدون باخت در تاریخ لالیگا رکورددار شد؛ هر چند با شکست ۵ بر ۴ مقابل لوانته نتوانست به اولین قهرمان بدون شکست تاریخ لالیگا تبدیل شود و پس از ۴۳ بازی سرانجام رنگ شکست در لیگ را به چشم دید.