به گزارش پارس نیوز، 

 هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر روز گذشته با برگزاری 5 دیدار خاتمه یافت که در یکی از این رقابت‌ها، سپاهان اصفهان مقابل صنعت نفت آبادان با تساوی یک بر یک متوقف شد.

سپاهان عصر دیروز در یک دیدار جذاب و پر زد و خورد مقابل صنعت نفت مساوی کرد تا برای سومین هفته متوالی در حسرت پیروزی بماند.

زرد پوشان اصفهانی در شرایطی بار دیگر 2 امتیاز با ارزش را از دست دادند که برد سپیدرود و تساوی استقلال خوزستان، وضعیت این تیم را پیچیده‌تر از قبل کرد. فاصله 5 امتیازی سپاهان با تیم نفت که اصلی‌ترین گزینه رفتن به دسته پایین‌تر به شمار می رود ،خطر سقوط را همچنان به قوت خود باقی می‌گذارد.

شاگردان ابراهیم زاده با تساوی در دیدار روز گذشته، علاوه بر از دست دادن 2 امتیاز حساس با یک پله سقوط در جدول رده بندی مواجه شدند. پدیده با بردی که مقابل نفت تهران کسب کرد با سپاهان هم امتیاز شده و به دلیل تفاضل گل بهتر، جای این تیم را در رده یازدهم جدول گرفت.

سپاهانی‌ها در دیدار برابر صنعت نفت بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. شاگردان ابراهیم‌زاده در اکثر دقایق تیم برتر میدان بوده و اگر در زدن ضربات آخر دقت بیشتری به خرج می‌دادند به راحتی می‌توانستند صنعت نفت را شکست دهند.

سپاهانی‌ها در این دیدار سعی داشتند که با پرس شدید در زمین حریف، ارتباط خطوط صنعت نفت را قطع کرده و اجازه بازی‌سازی و خلق موقعیت را به آن‌ها ندهند.

زرد پوشان اصفهانی در این بازی فشار زیادی را به صنعت نفت وارد کرده و موقعیت‌های گلزنی زیادی را نیز خلق کردند، اما فرصت سوزی‌های پرشمار و همیشگی مهاجمان این تیم، موجب شد که بهره‌ای چندانی برای آن‌ها نداشته باشد. معضل بزرگی که در 2 دیدار قبلی سپاهان هم سبب از دست رفتن امتیازات حساسی شد.

در آن سمت صنعت نفتی‌ها با توجه به بی تاثیر بودن نتیجه این دیدار برای آن‌ها، در مجموع عملکرد خوبی داشتند. بازیکنان این تیم در فاز دفاعی زمانی که تحت فشار بودند، نمایش خوبی را از خود ارائه دادند. خط میانی و مهاجمان صنعت نفت در ضد حملات بارها خطرناک ظاهر شده و خط دفاعی سپاهان را آزار دادند.

طلایی پوشان آبادان بعد از گلی که خوردند از فرم تدافعی خارج شدند و کنترل توپ و میدان را در دست گرفته و فرصت‌های گلزنی خوبی را نیز خلق کردند. جاسم کرار و لوسیانو پریرا با حرکات تکنیکی و همکاری موفق خود، دردسرهای زیادی برای مدافعان سپاهان خلق کردند و در نهایت پریرا موفق به گرفتن پنالتی شد تا کرار آن را تبدیل به گل کند.

نیمه نخست این دیدار با حملات پر تعداد سپاهان آغاز شد. سپاهانی‌ها که از همان دقایق ابتدایی بازی به دنبال رسیدن به گل بودند، توانستند خیلی زود با یک ضربه پنالتی به هدف خود برسند. در دقیقه 8 بازی ضربه انصاری در داخل محوطه جریمه صنعت به دست باتیستا برخورد کرد که داور خطا گرفته و اعلام ضربه پنالتی کرد.

انصاری که خود پنالتی را به دست آورده بود با یک ضربه حساب شده آن را به گل تبدیل کرد. صنعت نفتی‌ها پس از دریافت گل، از لاک دفاعی خارج شده و خیلی زود کنترل بازی را در دست گرفتند .آنها که به دنبال جبران گل خورده بودند، حملات بسیاری را روی دروازه سپاهان ترتیب داده و فرصت‌های گلزنی خوبی را نیز به دست آوردند.

در نهایت فشار بالای صنعتی‌ها روی دروازه سپاهان منجر به خطای پنالتی سیاووش یزدانی روی لوسیانو پریرا شد تا آبادانی‌ها به گل برسند. در دقیقه 31 جاسم کرار پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت عالمه، دروازه سپاهان را باز کرد تا کار به تساوی بکشد. در ادامه سپاهان باز هم حملاتی را روی دروازه حریف تدارک دید اما هیچ کدام ثمری در بر نداشت و بازی در نیمه نخست با همان نتیجه خاتمه یافت.

با شروع نیمه دوم، سپاهان باز هم تبدیل به تیم برتر میدان شده و این برتری در همه دقایق این نیمه تداوم داشت. شاگردان ابراهیم‌زاده که نیاز بسیاری به 3 امتیاز این دیدار داشتند در این نیمه نیز حملات بسیاری را انجام دادند. سپاهانی‌ها بارها صاحب موقعیت‌های عالی گلزنی شدند اما فرصت سوزی‌های مهاجمان این تیم به ویژه مهدی شریفی سبب از دست رفتن آن‌ها شد. در ادامه پس از حضور حسن زاده در زمین، سپاهانی ها تلاش کردند تا با استفاده از ضربات آزاد و ارسال از جناحین به گل برسند؛ اما این برنامه نیز در نهایت بی‌ثمر ماند.

در آن سو شاگردان کمالوند که از نتیجه راضی بودند، در دفاع خوب عمل کرده و سعی می‌کردند با استفاده از ضد حملات به دروازه سپاهان نزدیک شوند اما کار چندان خاصی از پیش نبردند. نمایش خوب صنعت نفت در دفاع به ویژه مگنو باتیستا سبب شد تا در نهایت بازی با همان نتیجه نیمه نخست خاتمه یافته و صنعت نفت با یک امتیاز شیرین زمین را ترک کند.

ابراهیم زاده: با بدشانسی پیروز نشدیم

منصور ابراهیم‌زاده پس از تساوی یک - یک تیمش مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: در روزی که می‌توانستیم پیروز باشیم و تفاضل گل خود را افزایش دهیم، با یک اشتباه که برای ما نابخشودنی بود،‌ بازی را در اختیار حریف قرار دادیم.

وی ادامه داد: در طول بازی همه کار کردیم. هم شوت زدیم، هم در عمق رفتیم و هم ارسال کردیم که با بدشانسی پیروز نشدیم و نتوانستیم جایگاه خود را ارتقا دهیم. امیدوارم در دو بازی آینده نتیجه لازم را کسب کنیم تا با روحیه بالا سال آینده را سال خوبی برای سپاهان رقم بزنیم.

ابراهیم‌زاده عنوان کرد: بازیکنان به جز در برخی صحنه‌ها که اشتباه کردند در سایر موارد خیلی خوب و پر تلاش ظاهر شدند. در جریان بازی اشتباهاتی صورت می‌گیرد اما بازیکنان ما تلاش کردند تمام توان خود را در زمین بگذارند و بهترین نمایش را از خود نشان دهند. همانطور که بازیکنان حریف هم اشتباه کردند بازیکنان ما هم مرتکب اشباه شدند.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این پرسش که آیا به خاطر استرس موجود در بازیکنان تیم از مشاوران تیمش راضی است یا خیر، گفت: شما باید ببینید که آیا شرایط سپاهان پس از من بهتر شده یا خیر؟ ما در همین زمین به صنعت نفت باخته‌ بودیم اما الان شرایط بهتری داریم. در بخش‌های مختلف از جمله موضوع روانشناسی وضعیت ما نسبت به قبل بهتر شده و شما باید به آمار نگاه کنید البته باید بیشتر کار کنیم. ممکن است بازیکنان در لحظه استرسی به آنها منتقل شود. با این حال استرس بازیکنان کاهش یافته است.

وی افزود: همانطور که می‌دانید مسائل روانی طولانی‌مدت است و باید با تک‌تک بازیکنان صحبت کرد. در جریان بازی اگر توپی گل نمی‌شود آن را روی بی‌دقتی می‌گذاریم. رضا دهقان جوان‌ترین بازیکن ما توپ را به راحتی بیرون می‌زند آیا این از ضعف تکنیک و بی‌تجربگی بازیکن است یا از استرس او؟ این وضعیت ممکن است برای سایر بازیکنان مانند ساسان انصاری، مهدی شریفی و جعفری هم پیش بیایند و آنها فرصت‌هایی را از روی بی‌دقتی و بدشانسی از دست می‌دهند. در موضوع روحی و روانی بسیار کار کرده‌ایم. این مشکل از قبل وجود داشته که بخشی از آن برطرف شده است، البته بازیکنان هم به همین موضوع اشاره می‌کنند.

ابراهیم‌زاده در مورد وضعیت سپاهان در دو دیدار آینده و بقای این تیم در لیگ برتر و نیز پاسخ به این پرسش که این مربی بازیکن ثابتی را برای ضربات آزاد تعیین نکرده است، تصریح کرد: اینگونه که شما صحبت کردید همه ما را زیر سوال بردید. شما من را می‌شناسید، آیا در ذوب‌آهن زمان مربی‌گری من چنین شرایطی حاکم بود؟ در هر ضربه کرنر ضربات ایستگاهی و توپ‌های پشت محوطه جریمه افرادی را مشخص کرده بودیم. ما در پشت قوس محوطه جریمه در هر سمت دو بازیکن را داریم یکی کریمی که بازیکنی راست‌پا است و مهدی شریفی که یک بازیکن چپ پا محسوب می‌شود. آقایی هم در پشت محوطه جریمه در ضربات ایستگاهی به ما کمک می‌کند. در ضربات آزاد از کنار باید بگویم جعفری و محمدی از سمت راست و آقایی و کریمی از سمت چپ پشت توپ قرار می‌گیرند. مگر وقتی کریمی پشت توپ رفت بازیکن دیگری هم کنار او قرار داشت. شما باید بگویید ضربات آزاد زیادی نصیب سپاهان شد و چرا از آنها استفاده نکردید.

وی افزود: من در اینجا باید در مورد بحث‌های تاکتیکی صحبت کنم. حریف در هر ضربه ایستگاهی که به دست می‌آورد سه بازیکن پشت توپ می‌ایستادند اما ما در این ضربات شکل خاصی را دنبال می‌کنیم و بر اساس شکل دفاعی تیم حریف بازیکنان را برای قرار گرفتن پشت توپ انتخاب می‌کنیم. علت اینکه ضربات ایستگاهی ما گل نمی‌شود بی‌دقتی بازیکنان است. ما به بازیکنان تیم مسئولیت‌هایی واگذار می‌کنیم. در یک تیم دیگر پنج بازیکن پشت توپ می‌ایستند. چهار نفر از توپ می‌پرند و یک نفر توپ را سانتر می‌کند. این اما تاکتیک تیم ما نیست. ما ضربات ایستگاهی خوبی داشتیم اما از آنها استفاده نکردیم.

سرمربی سپاهان با بیان اینکه فکر نمی‌کند سپاهان ممکن است به لیگ یک سقوط کند، خاطرنشان کرد: باید به قدری خوب کار کنیم تا آینده را برای خودمان روشن‌تر کنیم. این مهم اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه به خوبی از بازیکنان تیم حمایت کنیم و به آنها اهمیت بدهیم چون موجودی ما همین بازیکنان هستند. جلال‌الدین علی‌محمدی پس از سه بازی در ترکیب تیم به میدان رفت و بازی خوبی ارائه کرد. باید فکر کنیم که بازیکن آرامش داشته باشد و نباید به مسائل حاشیه‌ای فکر کنیم تا کار ما دچار مشکل نشود.