به گزارش پارس نیوز، 

به گزارش افکارنیوز ،

پرسپولیس در شرایطی خود را برای دیدار برگشت با السد و نبرد برای صدرنشینی در گروه C لیگ قهرمانان آسیا آماده می کند که این تیم در دیدارهای اخیر خود یا شکست خورده یا به سختی تساوی گرفته و با اختلاف کم برنده شده است!

جواد منافی، درباره شرایط این هفته های پرسپولیس و دیدار با السد و اهمیت پیروزی در این دیدار حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ را در ادامه می خوانید:

* تساوی پرسپولیس رضایت بخش بود؟

- نتیجه خوبی نبود که هوادار آن را بخواهد. پرسپولیس در دور رفت همین تیم را در روزهایی برد که جدی ترین حریف لیگ برتری اش بود و شانه به شانه پرسپولیس تا پایان نیم فصل پیش رفت. پارس جم در بازی رفت اولین شکستش را مقابل پرسپولیس تجربه کرد ولی همین تیم در حالی که هفته هاست فقط یک برد بدست آورده 90 دقیقه پرسپولیس را در تهران متوقف کرده بود و اگر حضور به موقع کامیابی نیا در محوطه جریمه پارس جنوبی جم نبود چه بسا یک باخت دیگر هم در کارنامه تیم قهرمان ثبت می شد.

* چرا تیم به این شرایط افتاده است؟

- به طور قطع بحث انگیزشی است. اگر پرسپولیس بخواهد با این وضعیت در لیگ قهرمانان آسیا هم شرکت کند نمی توان امید زیادی به صعودش از دور بعد داشت. البته اصلا نمی خواهم این پیش بینی را به عنوان پیش بینی حتمی اعلام کنم بلکه فقط هشدار می دهم پرسپولیس وضعیت بدی را برای خود رقم زده است.

* بیشتر این موضوع را باز می کنید؟

- ما در بازی با پارس جنوبی جم دیدیدم که بچه های تیم تا چه حد تلاش می کردند و انصافا خوب دویدند ولی انگیزه ای که برای رسیدن به قهرمانی در آنها می دیدیم را دیگر در لحظات آخر شاهد نیستیم! بخشی از این موضوع طبیعی است و با قطعی شدن قهرمانی برای پرسپولیس دیگر تلاش برای بردهای بیشتر کار سختی است که این را باید از کادر فنی توقع داشت. با این وجود پرسپولیس باید به دیدارهایی که در لیگ دارد به چشم بازی تدارکاتی ولی مهم فکر کند. چیزی شبیه به تیم ملی. بچه های تیم ملی هم می دانند که باخت قبل از جام جهانی مهم نیست ولی با اهمیت بالایی دیدارهای تدارکاتی را دنبال می کنند. این می تواند برای پرسپولیس هم اتفاق بیافتد که حتم دارم برانکو این کار را انجام می دهد. کار سختی است و قطعا ما که بیرون از تیم هستیم این را فقط در حد حرف می گوییم و در دل کار بودن شرایط دیگری دارد. حفظ کردن بازیکنی که یک سال است دائم تمرین کرده و مسابقه داده است سخترین کار است. بازیکن الان دوست دارد کمی برای خودش و در کنار خانواده و دوستانش باشد و این انگیزه را کمتر دارد که با همان انرژی زمستان سال قبل کار کند.

* برای دیدار با السد چه پیش بینی می کنید؟

- السد یکی از بهترین تیم هایی است که در هر 4 گروه حاضر در منطقه غرب آسیا حضور دارد. تیمی که با وجود ژاوی منظم کار می کند. در دیدار رفت دیدیم که این تیم تا چه حد راحت خط هافبک پرسپولیس را از کار انداخت. فوتبال هوشمندانه ژاوی ، روز به روز بازیکنان این تیم را بهتر و در شرایطی هماهنگ تر قرار می دهد. آنها قطعا نسبت به بازی رفت هماهنگ تر هستند و باید با پرسپولیسی بازی کنند که این روزها تحلیل هم رفته است! این خوب نیست و باعث نگرانی می شود...

* ...چطور؟

- ما با یک برد یک - صفر صدرنشین می شویم و این در آزادی با حمایت 60، 70 هزار تماشاگر پرسپولیسی دور از دسترس نیست. صدرنشینی ما بازی برگشت دور حذفی را در استادیوم آزادی رقم می زند.

* پیش بینی تان از بازی با السد چیست؟

- بازی سختی در انتظار پرسپولیس است مگر اینکه تیم مثل پاییز پارسال بازی کند. ژاوی را هم مهار کنند السد فلج می شود.