• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37674

  سرپرست فدراسیون سوارکاری با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای دریافت یارانه علوفه و نگهداری اسب‌ها گفت: یک سال است دنبال یارانه اسب‌ها هستیم ولی این تلاش‌ها بی‌نتیجه مانده است.

  به گزارش پارس ، محمود حیدری در گفتگو با مهر، در خصوص بی سرانجام ماندن تلاش های وی و همکارانش برای دریافت یارانه اسب ها ضمن بیان مطلب فوق گفت: در این باره پیگری های زیادی داشتیم. ما معتقدیم که نگهداری و پرورش اسب یک نوع سرمایه گذاری است و اگر برای بخش های دیگر مثل صنعت گاو و گوسفند یارانه تعلق می گیرد چرا در بخش اسب این کار صورت نگرفته است.

  وی صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: به هرحال اگر قرار است اسب های ورزشی را توسعه دهیم و در میادین بین المللی نیز حرف هایی برای گفتن داشته باشیم، باید مشکلات را کاهش دهیم.

  سرپرست فدراسیون سوارکاری افزود: سوارکاری و آموزش آن جزو آموزه های دینی ما است و بزرگان دین در خصوص این ورزش تاکید فراوان دارند. رهبر معظم انقلاب هم در خصوص سوارکاری و چوگان توصیه های خوبی داشته اند. به همین دلیل باید خدماتی که ارائه می شود، متناسب با این رشته باشد.

  وی خاطرنشان کرد: حوزه اسب هم مثل یک صنعت دامداری است که انتظار می رفت وزارت جهاد و کشاورزی در این باره حمایت های لازم را به عمل بیاورد چرا که با انجام طرح هدفمندی یارانه ها به یک باره قیمت علوفه، جو و سایر نیازهای نهادهای دامی چندین برابر شد و سوارکاران با مشکلات زیادی مواجه شده اند.

  حیدری در پایان گفت: تولید و پرورش اسب ارزش افزوده بالایی دارد. متاسفانه کار خیلی سخت شده و بسیاری از افراد سرمایه گذاری های خود را برای پرورش اسب های مسابقه ای کاهش داده اند. تصورم این است که سوارکاری کشور مظلوم واقع شده و با این روند انگیزه ها برای حضور در این عرصه از بین می رود.

  آموزه های دینی دین رهبر معظم انقلاب سرمایه گذاری صنعت طرح هدفمندی یارانه ها کشاورزی مشکلات یارانه اسب

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها