• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37461

  هواداران باشگاه ذوب‌آهن اصفهان با انتشار رنج‌نامه‌ای خطاب به رئیس فدراسیون فوتبال خواستار ۱۸ تیمی ماندن لیگ برتر شدند.

  به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، هواداران باشگاه ذوب آهن اصفهان با ارسال طوماری به خبرگزاری فارس خواستار ۱۸ تیمی ماندن لیگ برتر شدند. در بخشی از این طومار که به عنوان رنج نامه هواداران ذوب آهن و خطاب به علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال است آمده:

  ضمن قدردانی از حضرتعالی به عنوان متولی اول فوتبال کشور و سپاس از زحماتی که به جهت پیشرفت فوتبال ایران در مدت تصدی خویش در این پست حساس متحمل شده ایده نقطه نظرات خود را در راستای مصوبه ۱۶ تیمی شدن لیگ برتر فوتبال کشور (جام خلیج همیشگی فارس) بدین شرح اعلام می داریم:

  گستردگی و رشد ورزش فوتبال به عنوان یک ورزش سرگرم کننده، پرطرفدار و هیجان انگیز یکی از مهم ترین وظایف فدراسیون فوتبال ایران و شخص جنابعالی و همکارانتان است که به نظر می رسد با طرح و مصوبه لیگ ۱۶ تیمی، در جهت خلاف این مسئله حیاتی و با اهمیت عمل شده است و نیاز به اصلاح دارد.

  فراموش نکنیم که با اشاعه ورزش پرطرفدار فوتبال علاوه بر کمک به سلامت روانی خیل عظیم جوانان این مرز و بوم، در جهت دوری جامعه از معضلات خانمان براندازی همچون اعتیاد و دیگر موارد خلاف هنجارهای ایرانی - اسلامی گامی بزرگ برداشته ایم.

  نظر بیشتر اهالی فن و کارشناسان مهم فوتبال کشور از جمله مجید جلالی مربی و کارشناس معتبر فوتبال ایران و بسیاری دیگر از مربیان و کارشناسان نام آشنای فوتبال ایران بر این منوال می باشد که گستردگی تیم های فوتبال در لیگ برتر باعث کمک به پویایی و پیشرفت فوتبال باشگاهی و ملی ایران عزیز خواهد شد.

  کاهش تعداد مسابقات لیگ برتر در سال، بدون تردید علاوه بر کاهش شدید درآمدهای حاصله از پخش تلویزیونی مسابقات و تبلیغات محیطی، موجب خواهد شد که یک تفریح سالم و مردمی از جوانان کشور سلب گشته و باعث بوجود آمدن بسیاری از مسائل حاشیه ای دیگر خواهد شد.

  در حالی که کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس با توجه به فوتبال بدون طرفدار و مردمی، در جهت بسط و گسترش تیم های باشگاهی فوتبال خود در لیگ های غیر استاندارد و کم تماشاگر خود تلاشی روز افزون دارند، به نظر می رسد کاهش تعداد تیم های فوتبال باشگاه های حرفه ای ایران تنها در جهت ضعیف نمودن فوتبال ملی و باشگاهی کشور رقم خواهد خورد و شکست های اخیر تیم های باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا موید همین مسئله می باشد.

  با حذف دو تیم افزون بر روال همیشگی و چند ساله لیگ برتر و همچنین تعداد دیگری از تیم های لیگ های یک، دسته دوم و دسته سوم فوتبال، حدود ۶۰۰ نفر از بازیکنان و ۲۰۰ نفر از مربیان و کادر فنی و غیره که از اهالی فوتبال ایران محسوب می شوند، شغل حرفه ای خود را از دست می دهند و این مسئله ای غیرقابل کتمان است.

  جناب آقای کفاشیان؛ به نظر می رسد با ذکر مواردی چند در این نامه و بسیاری از دلایل و شواهدی که اظهر من الشمس بوده و همگی مبتنی بر برهان های منطقی و اصولی مبنی بر عدم اجرای این طرح و مصوبه بررسی نشده می باشد، از جنابعالی خواهشمندیم این طرح با دقت و موشکافی بیشتری مورد بررسی اصولی و بنیادی قرار گرفته و صلاح و مصلحت فوتبال کشور در آن لحاظ گردد.

  اصفهان اعتیاد باشگاه ذوب آهن ذوب آهن رئیس فدراسیون رشد فوتبال فوتبال ایران لیگ برتر مجید جلالی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها