به گزارش پارس به نقل از جهان، محمدبنا این روزها در کشور اسپانیا و در کنار همسر و فرزند خود حضور دارد و به نوعی از دسترس خبرنگاران خارج است اما نزدیکان وی تمام اتفاقات را به گوش او می رسانند.

این مربی که بعد از المپیک لندن به عنوان موفق ترین مربی سال ۹۱ شناخته شد و حتی عنوان پرافتخار ترین مربی تاریخ کشتی فرنگی ایران را یدک می کشد، در آخرین روزهای سال ۹۱ در مصاحبه ای سکوت خود را شکست و انتقادات تندی را علیه فدراسیون نشینیان و بویژه رسول خادم مطرح کرد؛ انتقاداتی که البته با پاسخگویی طرف های مقابل همراه نشد و رسول خادم نیز که هدف حملات بنا قرار گرفته بود تا این لحظه سکوت اختیار کرده و جواب سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی را نداده است؛ موضوعی که خیلی آن را با شم بالای سیاسی خادم بی ارتباط نمی دانند.

زیر پای خطیب محکم نیست

در اولین روزهای سال ۹۲ فدراسیون کشتی اتفاقات زیر پوستی فراوانی را به چشم دید و برخی از این اتفاقات از دید نظریه پردازان تلاش های آخر حجت الله خطیب برای ماندگاری در پست سرپرستی تلقی شد اما از سوی دیگر گفته می شد که خطیب رفتنی است.

محمد بنا نیز در آخرین مصاحبه خود در لفافه گفت که بعید می داند مسوولان علاقه ای به ماندن خطیب در راس فدراسیون داشته باشد.

بنا در همان گفت و گو به نوعی نشان داد که مشکلات اصلی اش با خطیب نیست بلکه از روندی که رسول خادم در فدراسیون حاکم کرده دلخور است.

چرا خادم سکوت کرده است؟

احضار افراد جدید به کادر فنی تیم ملی همان برنامه ای بود که رسول خادم از مدتها قبل در سر می پروراند اما این سوال مطرح است که چرا خادم در برابر انتقادات بنا سکوت اختیار کرده است؟

اینکه مخالفان محمد بنا در راس کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی قرار گرفته اند به اندازه سکوت خادم در برابر انتقادات بنا عجیب نیست.

محمد بنا با علم به اتفاقات پیش رو در روزهای قبل ترک کشور در جمعی مدعی می شود که کشتی از قبل از المپیک وارد سیاسی ترین دوران خود شد و آقایان حتی برای رسیدن به اهداف سیاسی خود دست به لابی های بزرگی زدند.

بنا منتظر است

سرمربی سابق تیم ملی که در همان مصاحبه معروف خود و در پاسخ به این سوال که؛ آیا به کشتی برمی گردد؟ گفت: « برای کشتی حاضر است نوکری کند. » تا با این جمله مانع بسته شدن پرونده خود شود اما در تمام این روزها بسیاری از افراد مسوول در ورزش و برخی چهره های سیاسی برای راضی کردن وی به بازگشت تلاش کردند؛ تلاش هایی بی حاصل!

برخی نزدیکان این مربی از ماجرایی تازه پرده بر می دارند و معتقدند که بنا منتظر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه است و بعد از آن درباره بازگشت به تیم ملی نظر خواهد داد.

تلاش سیاسیون برای جذب بنا

سرمربی سابق تیم ملی اواخر سال گذشته وقتی برای افتتاح یک سال ورزشی که به همت مردم تاسیس شده بود به یکی از شهرهای اطراف تهران رفت، در جمع دوستانش که از حضور او در آن محل متعجب بودند گفت: « در همین ماهها خیلی از سالن ها بوده که شهرداری و جاهای دیگر افتتاح شان کرده بودند اما من حاضر نشدم در مراسم آنها شرکت کنم و اگر هم الان اینجا هستم چون می دانم پای مردن وسط است و خود مردم این سالن را ساخته اند و کسی نمی خواهد از حضور من به نفع خود تبلیغ کند. »

بنا چند ماه قبل از این حضور به دعوت شهرداری تهران برای افتتاح سالنی بنام خودش پاسخ منفی داد و حتی وساطت برخی چهره های مطرح کشتی کشور افاقه نکرد و او در مراسم افتتاح سالنی بنام محمد بنا حاضر نشد.

یکی از نزدیکان محمد بنا در این ارتباط به خبرنگار ما گفت: « آقای بنا از فضای سیاست زده کشتی ناراحت است و در ماههای اخیر خیلی از شخصیت های سیاسی به دنبال او بودند و الان هم با نزدیک شدن به زمان انتخابات خیلی ها دنبال او می گردند ولی ایشان قصد دارد برنامه های ورزشی خود را به بعد از انتخابات موکول کند و در انتخابات هم بعید است برای کسی تبلیغ کند. »

سرنوشت مبهم

اینکه پس از انتخابات آتی کشتی ایران چه سرنوشتی پیدا کند بر همه پوشیده است اما این فرضیه که شاید خادم (جدی ترین مانع بنا برای بازگشت) پس از انتخابات عطای کار در فدراسیون به لقایش ببخشد مطرح است؛ موضوعی که اگر به وقوع بپیوندد محمد بنا برای بازگشت چراغ سبز پر رنگ تری نشان خواهد داد.