• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322757

  تهران به عنوان مهد ژیمناستیک کشور، امسال در لیگ برتر هنری ژیمناستیک هیچ تیمی نداشت.

  به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مرحله اول لیگ برتر هنری ژیمناستیک جمعه گذشته بعد از دو سال وقفه و با حضور 7 تیم از استان‌های مختلف برگزار شد.

  جالب اینجاست که گفته می‌شود تهران، مهد ژیمناستیک ایران است ولی هیچ تیمی در لیگ امسال حضور نداشت.

  برای یافتن پاسخ این سؤال که چرا هیأت ژیمناستیک تهران حاضر به تیم داری نشد به سراغ روح‌الله دین سرپرست هیأت ژیمناستیک این استان رفتیم.

  روح‌الله دین در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از سال 91 که من به هیأت ژیمناستیک استان تهران آمدم ژیمناستیک تهران در وضعیت بدی بود، از آن زمان تلاش خود را برای پای‌گذاری یک تیم خوب در تهران آغاز کردیم.

  وی ادامه داد: در آن زمان مسابقه‌ای بین آموزشگاه‌های تهران برگزار شد و 35 ژیمناست را به عنوان نفرات برتر انتخاب کردیم و ‌اردویی سه ماه برای آنان تدارک دیده شد و این گونه پایه تیم ژیمناستیک استان تهران ایجاد شد.

  سرپرست هیأت ژیمناستیک استان تهران اضافه کرد: این تیم هم اکنون در رده سنی جوانان است و تا کنون مقام‌های خوبی نیز کسب کرده است.

  دین اظهار کرد: برای لیگ امسال تیم ژیمناستیک در رده بزرگسالان نداشتیم اما سال دیگر جوانان امسال را برای شرکت در لیگ آماده می‌کنیم، اگر تهران در رقابتی شرکت می‌کند باید قهرمان شود.

  گفتنی است: در لیگ امسال علاوه بر عدم استقبال تیم‌های مطرح در ژیمناستیک ملی پوشان تیم ملی نیز از این از حضور در لیگ سرباز زدند.

  استان تهران ایران تیم ملی دین لیگ برتر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها