• لینک کوتاه
 • کد خبر: 281474

  به گزارش پارس بازگشت برانکو به تیم پرسپولیس تقریبا قطعی شده است. برانکو حرکت واقعی خود را در ایران از ابتدای لیگ شروع می‌ کند و نتایج او در 6 بازی آخر لیگ و 5 بازی آخر لیگ قهرمانان آسیا نمی‌ تواند نمایشگر سطح توان و قابلیت های او باشد.
  برانکو مرد ششم در پرسپولیس
  گزارش "ورزش سه"، را از مربیان کروات و سایر ملل بالکان را در ادوار گذشته با هم می‌ خوانیم:

  1. ولادیسلاو بگویچ: از اردیبهشت تا مرداد 73 سرمربی پرسپولیس بود. این تیم را در سه هفته اول لیگ 73 هدایت کرد و سپس از این تیم جدا شد و حمید درخشان جای او را گرفت.

  2. استانکو: در حالی که پرسپولیس در لیگ 74 خوب کار نکرده بود، استانکو از مهر 74 سرمربی پرسپولیس شد و این تیم را که 12 امتیاز از صدر جدول عقب بود با اختلاف 6 امتیازی قهرمان لیگ کرد. او پرسپولیس را در سال 75 هم به آستانه قهرمان رساند اما بعد از قطعیت قهرمانی جای خود را به درخشان داد.

  3. ایوان مت کویچ: در دی ماه 76، سرمربی پرسپولیس شد. مت کویچ از بازی سوم پرسپولیس در لیگ 76 عهده دار مسوولیت شد اما پرسپولیس از لیگ 76 کناره گرفت و بعد از 2 هفته از شروع لیگ 77 هم کنار گذاشته شد تا جایش را علی پروین بگیرد.

  4. وینکو بگویچ: در سال 82 جای علی پروین را در پرسپولیس گرفت وینکو نتوانست در هدایت تیم پرستاره پرس 82 از پس حاشیه ها برآید و با 39 امتیاز در 26 بازی بدترین مقام تاریخ پرسپولیس تا آن زمان که مقام پنجم بود به دست آورد.

  5. زلاتکو کرانچار: بعد از 3 تغییر مستمر در پرسپولیس 87، کرانچار در سال 88 سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس شد و بعد از 21 بازی و کسب نتایج نسبتا خوب در تیمی که 18 تغییر در نفرات خود استفاده کرده بود کنار گذاشته شده جای خود را به دایی داد.

  6. برانکو ایوانکوویچ: حمید درخشان که 2 بار جای مربیان کروات در پرسپولیس سالیان گذشته گرفته بود، این بار جای خود را به برانکو داد. سرمربی سابق تیم‌ملی که دوران موفقی را در تیم‌ملی فوتبال داشت، شخصیت و قدرت فنی خود را در پرسپولیس از ابتدای فصل به نمایش می‌ گذارد.

  ایران بازی بالکان پرسپولیس جدول دی ماه سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس علی پروین لیگ قهرمانان آسیا نمایشگر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها