به گزارش پارس به نقل از تسنیم، در وزن 80 کیلوگرم مسابقات جهانی تاشکند حبیب اخلاقی می‌تواند مدالی خوش‌رنگ را برای ایران به دست آورد. اخلاقی که سابقه کسب مدال برنز جهان را نیز دارد در آخرین مسابقه جهانی خود در سال 2011 با ناداوری برابر سلجوق ترک شکست خورد.  پس از آن در المپیک نیز حبیب نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد اما حضور در وزنی پایین‌تر کار او را به مراتب آسان‌تر کرده و حبیب نمی‌خواهد این فرصت مغتنم را از دست دهد و قصد دارد امپراطور وزن 80 کیلوگرم باشد.

اخلاقی که سال‌ها در وزن 84 کیلوگرم کشتی می‌گرفت اکنون باید در وزن 80 کیلو با رقبا سرشاخ شود. البته پیتر باسکی و سلجوق سبی از مجارستان و ترکیه در این وزن حضور دارند. مرتضی علی‌اف آذری و سالی‌یف روس نیز در این وزن حضور دارند و جز نفراتی به حساب می‌آیند که در این وزن برای کسب مدال طلا نقشه کشیده‌اند.

139302281035103152789404

با این‌حال پس از اینکه حبیب اخلاقی یک بار در ورن 84 کیلوگرم توانسته برنز جهان را کسب کند تاکنون طعم مدال جهانی را نچشیده است. حضور در یک وزن پایین‌تر شرایط اخلاقی را بسیار مناسب کرده و حتی مربیان تیم ملی نیز اکنون امید زیادی دارند تا حبیب بتواند در تاشکند مدال خوش‌رنگی را از آن خود کنند.

حبیب اخلاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص آخرین شرایط تمرینی و آمادگی خود عنوان کرد: پس از جام جهانی تهران تمرینات را با قدرت در خانه کشتی ادامه دادیم و هر روز نیز تمرین می‌کردم تا برای مسابقات جهانی آماده شوم.

وی افزود: اکنون نیز انگیزه زیادی دارم تا بتوانم در نخستین حضور م در وزن جدید روی سکو بروم. البته در این وزن شرایط من بسیار با گذشته متفاوت است و جدا از آن با تغییر اوزان من نیز انگیزه‌ام بیشتر شده و نمی‌خواهم این فرصت را به راحتی از دست بدهم.

دارنده مدال برنز جهان در خصوص رقبای خود در مسابقات جهانی خاطرنشان کرد: کشتی‌گیرانی که به وزن 80 کیلوگرم آمده‌اند همگی جز نفراتی هستند که یا از وزن 74 کیلوگرم یا از 84 کیلوگرم به این وزن آمده‌اند و هر کدام نیز سابقه رفتن روی سکو را دارند و در این وزن تازه جا افتاده‌اند.

اخلاقی ادامه داد: همه در این وزن مدعی هستند اما رقبای روس، ترک و چند حریف اروپای شرقی جز بهترین‌های این وزن به حساب می‌آیند که برای کسب مدال راهی تاشکند شده‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا به اعتقاد خودت می‌توانی روی سکوی جهانی حضور داشته باشی، گفت: من تنها به عشق رفتن روی سکو و حتی کسب مدال طلا به تاشکند آمده‌ام اما اینکه چه نتیجه‌ای کسب شود مشخص نیست و همه چیز روی تشک مشخص می‌شود. من تلاش خودم را انجام خواهم داد و امیدوارم در نهایت دل مردم را بتوانم شاد کنم.