به نقل از انگجت؛  جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود، پیام شما به شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک درباره اطلاعات غلط در خصوص  ویروس کرونا چیست، گفت:"آن‌ها مردم را می‌کشند. منظورم این است که در حال حاضر کرونا فقط بین افرادی که واکسینه نشده اند وجود دارد و این شبکه‌های اجتماعی با اطلاعاتی که می‌دهند در حال کشتن مردم هستند. "

بیشتر بخوانید

صدور اولین گذرنامه دیجیتال واکسن COVID19 در آمریکا

فیسبوک اطلاعات نادرست را تکذیب کرد

ویوک مورتی، جراح کل ایالات متحده آمریکا هم درباره ارائه اطلاعات غلط درباره کرونا هشدار داده بود و آن را تهدیدی فوری خواند. اینطور که به نظر می‌رسد، افراد بیشتری به شبکه‌های اجتماعی خصوصا فیسبوک فشار آوردند تا برنامه‌ای را برای مقابله با اطلاعات نادرست درباره کرونا داشته باشند. فیسبوک در این میان به خاطر سابقه بدی که در مقابله با اطلاعات غلط درباره کرونا داشت، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

گزارشی که به طور گسترده از مرکز مقابله با نفرت دیجیتال منتشر شده، نشان می‌دهد که بسیاری از اطلاعات غلط درباره واکسن که به صورت آنلاین منتشر می‌شود، می‌تواند فقط با ۱۲ فرد مرتبط باشد که بسیاری از آن‌ها علی رغم تلاش‌های این شرکت برای سرکوب اطلاعات غلط واکسن در ماه‌های اخیر، همچنان در فیسبوک فعال هستند.

سخنگوی فیسبوک با انتشار بیانیه درباره این موضوعات پاسخ داد: "ما با اتهام‌هایی که واقعیت آن‌ها را تایید نمی‌کند، منحرف نمی‌شویم. واقعیت این است که بیش از ۲ میلیارد نفر در جهان تاکنون اطلاعاتی معتبر درباره ویروس کرونا و واکسن‌ها از فیسبوک بدست آوردند. علاوه بر این ۳.۳ میلیون آمریکایی هم هستند که از ابزار واکسن یاب استفاده می‌کنند تا نحوه و مکان تزریق واکسن را متوجه شوند. این واقعیات نشان می‌دهند که فیسبوک به نجات جان افراد کمک می‌کند و آن‌ها را نمی‌کشد. "