ویندوز ۳۶۵، سرویس جدیدی است که امروز در کنفرانس Microsoft Inspire اعلام شد، اساساً یک حمله غیرعمدی در الگو‌های رفتاری Yo Dawg است: مایکروسافت ویندوز را در فضای ابری قرار می‌دهد تا بتوانید در حالی که رایانه خود را اجرا می‌کنید، یک رایانه ویندوزی را اجرا کنید. همانطور که مایکروسافت می‌گوید فقط می‌توانید آن را Cloud PC بنامید. در واقع این یک ماشین مجازی با کاربرد آسان است که به شما امکان می‌دهد در نصب ویندوز ۱۰ خود (و در نهایت ویندوز ۱۱) روی هر دستگاهی، اعم از Mac، iPad، دستگاه Linux یا تبلت اندروید، رقم بزنید.

 شایعات در مورد تلاش مایکروسافت برای ابر رایانه از ماه‌ها قبل شروع شده است. این سرویس مبتنی بر سرویس دسک تاپ مجازی مایکروسافت است که به شما اجازه می‌دهد افراد باهوش فناوری نیز رایانه‌های شخصی مجازی خود را بچرخانند، اما کل روند مدیریت نصب ویندوز در یک سرور دور را بسیار ساده‌تر می‌کند.

آیا ویندوز ۳۶۵ قابل مصرف برای همه است؟

ویندوز ۳۶۵ احتمالاً برای اکثر مصرف کنندگان معنی چندانی نخواهد داشت، اما برای بخش‌های IT و مشاغل کوچک می‌تواند زندگی را تغییر دهد. در حال حاضر، بجای مدیریت نصب‌های محلی ویندوز در نوت بوک‌های گران قیمت، افراد IT می‌توانند با سخت افزار ساده تری که به یک ابر مقیاس پذیر متصل می‌شود، کنار بیایند. نصب ویندوز ۳۶۵ با حداکثر هشت CPU مجازی، ۱۶ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت فضای ذخیره سازی در زمان راه اندازی قابل تنظیم است. اسکات منچستر، مدیر برنامه برای ویندوز ۳۶۵، به ما گفت که مایکروسافت همچنین در حال کشف روش‌هایی برای ایجاد قدرت GPU اختصاصی برای کاربران با تقاضای بیشتر است.

 در طی یک نسخه آزمایشی مختصر از ویندوز ۳۶۵، اجرای برنامه‌ها و مرور وب تفاوت چندانی با یک رایانه محلی نداشت. منچستر می‌گوید، همچنین برای پخش مستقیم فیلم بدون هیچ گونه مصنوعات قابل توجهی به اندازه کافی سریع است. (مایکروسافت همچنین از فناوری استفاده می‌کند که می‌تواند جریان ویدئو را روی یک ماشین محلی ارائه دهد، که در نهایت آن را به Cloud PC شما منتقل می‌کند.)

در حالی که ایده برای ویندوز ۳۶۵ مدت‌ها قبل از کرونا اتفاق افتاده بود، کارگران مایکروسافت سال گذشته را صرف یادگیری دست اول مفید بودن یک Cloud PC کردند. آن‌ها از ابزاری برای کار ترکیبی استفاده کردند، جایی که می‌توانید به راحتی بین کار در دفتر  یا از راه دور جابجا شوید .