به نقل از کریتورز امپایر، پلتفرم کلاب هاوس (Clubhouse)، یکی از برنامه‌های پیشروی اجتماعی که در رونق گفت‌وگوی صوتی نقش ویژه‌ای داشته، این شبکه اجتماعی بعد از عرضه نسخه سیستم عامل اندروید که کمتر از یک ماه است که انجام شده، نصب میلیونی داشته است و اعلام شد که با شروع ماه ژوئن، سرعت برنامه کاهش نخواهد یافت.

طبق گفته شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس، این برنامه فقط در اندروید از ۲ میلیون کاربر رد شده و تنها در یک هفته پس از انتشار جهانی تعداد نصب آن دو برابر شده است. اگرچه نسخه اندروید با نسخه iOS به طور کامل تظبیق نخورده است. اما این سرویس قصد دارد از چند بروزرسانی بعدی برای بهبود جستجو و اعلان‌ها در داخل برنامه استفاده کند. هدف کلاب هاوس این است که تابستان امسال، برای عموم مردم آزاد شود و محدودیت‌های مربوط به دعوتنامه را از برنامه برای همه کاربران در آینده حذف می‌کند.

رقابت کلاب هاوس با همه شبکه های اجتماعی

البته در حالی که کلاب هاوس برای یک جهش رسمی مسابقه می‌دهد، با رقابت روزافزونی روبرو است. ردیت، توئیتر، اسپاتیفای، تلگرام و فیس بوک همه دارای برنامه‌ها و سرویس‌هایی مشابه Clubhouse هستند.

چندی پیش نیز پائول دیویسون (Paul Davison) بنیانگذار و مدیر عامل کلاب هاوس، گفت که میلیون‌ها نفر در فهرست انتظار ورود به این برنامه هستند، اما رشد سریع خطراتی را هم به همراه دارد. قبل از این تعداد نصب و ورود به این برنامه با رشد بسیار سریع و بالایی همراه بود.

همچنین کلاب هاوس در همین هفته گزارش داد که بیش از ۱۰ میلیون کاربر فعال هفتگی دارد و می‌گوید که بیش از ۳۰۰ هزار اتاق در روز ایجاد می‌شود و مردم بیش از یک ساعت در روز را صرف این برنامه می‌کنند.