در شرایطی که برنامه‌هایی با محوریت گفت‌وگوهای صوتی ، محبوبیت بیشتری برای کاربران پیدا کرده‌اند، سایر شرکت‌ها و اپلیکیشن‌های ارتباطی نیز در تلاشند تا با اضافه کردن این ویژگی جدید به پلتفرم خود، کاربران را به سوی آن جذب کنند. Twitter Spaces نیز نسخه‎ای تازه ارائه شده از شرکت توئیتر است که شاید بسیاری از کاربران هنوز شناخت کاملی از آن نداشته باشند به همین منظور در این گزارش، توضیحاتی در این باره به شما ارائه می‌شود.

چگونه از Twitter Spaces استفاده کنیم؟

 توییتر صوتی یا همان Twitter Spaces ویژگی جدیدی برای بحث و گفتگوی زنده کاربران است. این فضا عمومی است و هر کاربری می تواند با مهمان شدن در اتاق‎های گفت‌وگو در بحث‌ها شرکت کند. کاربران برای استفاده از Twitter Spaces باید برنامه توییتر خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنند.

در ابتدا باید گفت ایجادکننده اتاق گفتگو در واقع میزبان آن اتاق است. برای شروع، یک کاربر iOS ،  می تواند از دو طریق اقدام کند: انگشت خود را طولانی بر روی قسمت نوشتن توییت در Home Timeline نگه دارید، سپس روی نماد Spaces جدید (چندین دایره که شکل الماس را تشکیل می دهند) در سمت چپ ضربه بزنید. یا ، روی تصویر نمایه آنها در Fleets ضربه بزنید ، به سمت راست منتقل شوید و روی Spaces ضربه بزنید.

توجه داشته باشید فضاها عمومی هستند ، بنابراین هر کسی می تواند به عنوان شنونده به اتاق شما بپیوندد، حتی افرادی که کاربران را دنبال نمی کنند. شنوندگان می توانند با ارسال پیوند به Space ، ارسال پیام از طریق پیوند یا اشتراک گذاری پیوند در مکان دیگر، مستقیماً به Space دعوت کنند.

حداکثر 11 نفر (از جمله میزبان) می توانند همزمان در یک فضا صحبت کنند. میزبان می تواند با انتخاب، از همه یا برخی افراد برای صحبت دعوت کند.

پس از شروع، میزبان می تواند با اعطا و لغو مجوز گفتار به شرکت کنندگان، افرادی را که می توانند صحبت کنند مدیریت کند. شنوندگان می توانند با ضربه زدن روی نماد درخواست در زیر میکروفون اجازه صحبت از میزبان را بگیرند.

هنگام ایجاد اتاق گفتگو، میکروفن کاربر خاموش خواهد شد. وقتی آماده شدید ، روی Start your Space ضربه بزنید.

برای صحبت کردن اجازه دسترسی به میکروفون (توانایی مکالمه) را  بدهید و اجازه دسترسی به میکروفن را روشن کنید.

کاربران می توانند توضیحات یا نامی را به Space خود اضافه کنند. در هر زمانی که Space آن‌ها فعال باشد ، این مورد نیز قابل اصلاح است.