تلاش برای دانستن اسرار چگونگی پیدایش جهان ، هنوز منجمان و فیزیک دانان را شیفته خود کرده است. این محققان با کمک تلسکوپ‌ها نقشه جهان را تهیه کرده اند تا پاسخ این گونه سوالات را پیدا کنند.

تلسکوپ هابل همانطور که منظره‌ای فراتر از مدار زمین را ارائه می‌داد، بسیاری از معما‌های جهان از کوازار‌ها گرفته تا سیاهچاله‌ها را حل کرده است.

اما اکنون تلسکوپ هابل (Hubble) در حال پیر شدن است و دانشمندان اکنون در حال کار بر روی راه اندازی یک تلسکوپ پیشرفته جدید هستند تا جایگزین نمونه قدیمی در دهانه ماه شود. پیش از این ۵۰۰ هزار دلار به تلسکوپ رادیویی دهانه ماه (LCRT)، برای پشتیبانی از ورود به فاز دوم برنامه مفاهیم پیشرفته نوآورانه ناسا (NIAC) اهدا شده است.

فضا

تلاش برای آگاهی اسرار جهان هستی

این تلسکوپ برای اندازه گیری امواج رادیویی با طول موج بلند از عصر تاریکی کیهانی تولید شده است. این دوره برای چند صد میلیون سال پس از انفجار بزرگ وجود داشته است. جوزف لاتزیو که یک ستاره شناس است، به نقل از ناسا گفت: "در حالی که هیچ ستاره‌ای وجود نداشت، در دوران تاریکی جهان هیدروژن کافی وجود داشت که در نهایت به عنوان ماده اولیه برای اولین ستاره‌ها عمل کرده است. "

اعتقاد بر این است که تلسکوپی که به طور رسمی توسط آژانس فضایی ایالات متحده آمریکا نصب می‌شود، می‌تواند دید بشریت را نسبت به کیهان دگرگون کند. در حالی که انفجار بزرگ همواره مورد توجه تحقیقات کیهان شناسان بوده است تا از چگونگی به وجود آمدن جهان آگاه شوند، اما درباره عصر تاریک، اطلاعات کمی در دست است.

شایان ذکر است در این زمینه بسیاری از کشورها از جمله روسیه، آمریکا و چین در حال رقابت برای پیشی گرفتن از هم هستند.