کارشناسان شرکت SentinelLabs نسبت به آسیب پذیری‌های نرم افزاری هشدار داده‌اند که می‌تواند امنیت داده میلیون‌ها رایانه Dell که در کشور‌های مختلف جهان وجود دارند را تهدید کند.

کارشناسان این شرکت کامپیوتری اعلام کردند که ۵ اشکال نرم افزاری که بسیار خطرناک توصیف می‌شوند را در موتور بروزرسانی نرم افزار رایانه‌های دل کشف کردند. آن‌ها اعلام کردند که موتور بروزرسانی نرم افزار مذکور در صد‌ها میلیون کامپیوتر دل که از سال ۲۰۰۹ در جهان معرفی شده‌اند وجود دارد .

به گفته کارشناسان، نقایصی که دارای کد «CVE-۲۰۲۱-۲۱۵۵۱» هستند، می‌توانند برای دستیابی به هسته سیستم‌های عامل رایانه و داده‌های آن‌ها یا برای دستیابی به مجوز‌های کنترل از راه دور این سیستم‌ها مورد سوءاستفاده قرار گیرند.

شرکت SentinelLabs اظهار داشت که این آسیب پذیری‌های کشف شده را به شرکت کامپیوتری Dell اطلاع داده است و شرکت در تلاش است تا از طریق به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری این مشکل را برطرف کند و به کاربران و سازمان‌ها اخطار‌هایی ارسال می‌شود که ممکن است دستگاه‌هایشان از این مسئله آسیب ببینند.

دل یکی از مشهورترین مارک‌های جهان است که سالانه میلیون‌ها لپ‌تاپ، کامپیوتر رومیزی و سیستم سرور را به مصرف کنندگان و مشاغل می‌فروشد.