با توجه به تکامل خودکار، گوگل در حال تغییر در الگوریتم مورد استفاده در برنامه Google Maps، برای کمک به هدایت رانندگان از نقطه "A" به "B" در سریعترین زمان است.

در اواخر امسال، گوگل یک بروزرسانی برای نقشه خود ارائه می‌دهد که دیگر به طور پیش فرض سریعترین راه بین دو نقطه را به کاربران نشان نمی‌دهد، اما درعوض کم مصرف‌ترین روش برای رسیدن به نقطه "B" از نقطه "A" را نشان می‌دهد. الگوریتم جدید برنامه نقشه گوگل، مصرف سوخت را در نظر گرفته و روی اینکه چه مقدار بنزین در هنگام گردش اتومبیل مصرف می‌شود تمرکز می‌کند.

الگوریتم جدید برنامه Google Maps چگونه است؟

اگر لازم باشد بهترین راه ممکن از لحاظ سرعت و امکان رفتن را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید، همچنان می‌توانید از هوای پاک چشم پوشی کنید و دوباره به الگوریتم قدیمی برگردید که بهترین مسیر را با زمان محاسبه می‌کند.

با این حال به طور پیش فرض، کم مصرف‌ترین مسیر پس از بروزرسانی برنامه، به کاربران Google Maps نشان داده می‌شود.

گوگل همچنین در تلاش است تا نحوه حمل و نقل عمومی در برنامه را بهبود بخشد. همراه با اطلاعات قبلی که نقشه‌های گوگل برای اتوبوس‌ها، قطار‌ها و مترو نشان می‌دهد، به روزرسانی که در برخی مناطق انجام شده منجر به انتشار اطلاعات دقیق‌تر مسیر شده است. نکته اصلی این است که افرادی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند می‌توانند اطلاعات گام به گام را همراه با برآورد زمان‌بندی مشاهده کنند.

گوگل با آژانس‌های حمل و نقل عمومی در مناطق مختلف در حال کار است تا داده‌های حمل و نقل عمومی پیشرفته فوق را ارائه دهد. بسیاری از شهر‌های بزرگ در سراسر جهان در حال حاضر با گوگل بر روی این ویژگی کار کرده اند تا افرادی که ماشین ندارند هم بتوانند از برنامه Google Maps بهره‌مند شوند.