تنها چند روز تا اعلام رسمی تویوتا GR ۸۶ جدید ۲۰۲۲ فاصله داریم. با این وجود تولید کنندگان محتوا در اینترنت کم حوصله هستند. گزارش‌ها حاکی از آن است که این ماشین یک خودروی کوپه اسپرت است که پشت ماشین بزرگتر است و در کل خوب به نظر نمی‌رسد.

به نظر می‌رسد ستون عقب و شیشه از سه درب GR Yaris تویوتا، الهام گرفته شده است. البته گیره جلوی ۸۶ کاملاً متفاوت از یاریس است و کاپوت آن طولانی‌تر است تا یک جعبه دنده ۲.۴ لیتری چهار سیلندر و شش سرعته (اتوماتیک یا دستی) را در خود جای دهد. در همه جای این ماشین نشانه‌هایی از طراحی یاریس دیده می‌شود. دریچه داغ بالاتر از وزن خود را با یک موتور سه سیلندر توربوشارژ که هر چهار چرخ را حرکت می‌دهد و مطمئناً جنبه اسپرت دارد.

شباهت Toyota GR ۸۶ و GR Yaris

البته شایان ذکر است که تویوتا قبلاً GR Yaris را ساخته و در اختیار دارد، بنابراین هرگز نمی‌خواهد که یک ماشین با عملکرد مشابه را در ترکیب خود داشته باشد. البته سرانجام، سوبارو واقعاً نیاز به ساخت آن دارد، زیرا مدل ۸۶ یک مدل شبیه سازی شده از BRZ است.

چهره آشنای Toyota GR ۸۶

اخیرا تویوتا از یک خودروی دیگر نیز رونمایی کرده است. خودروی Aygo جدید کاملاً ساخت تویوتا است و با خروج فرانسوی‌ها از این بخش، هیچ مدل دیگری نخواهد داشت. این خودروی مفهومی توجه ویژه به طراحی جدید جسورانه Aygo با چرخ‌های عظیم و گلگیر‌های بزرگ را نشان می‌دهد که آن را به کوچکترین کراس اوور دنیا تبدیل کرده است.