شرکت فیسبوک اعلام کرد ادعاهای غلطی که از اوایل شیوع ویروس کرونا منتشر و اطلاعات غلطی که در رابطه با واکسن این ویروس در ایام اخیر پخش می‌شود را حذف می‌کند. اکنون فیسبوک فهرستی از ادعاهای احتمالی که می‌توانند باعث ایجاد تناقض در افکار عمومی شوند را منتشر کرده که شامل موارد زیر می‌شود:

  • ویروس COVID-19 ساخته دست بشر است
  • واکسن ها در جلوگیری از بیماری که برای محافظت در برابر آن ایجاد شده اند ماثر نیستند
  • ابتلا به بیماری ایمن تر از تزریق واکسن آن است
  • واکسن ها خطرناک ، سمی یا ایجاد اوتیسم می‌کنند

فیسبوک در این رابطه گفت:  با تمرکز بر گروه‌ها، صفحات و حساب‌هایی که محتوای فهرست جدید را به اشتراک می‌گذارند مقابله و آن‌‍‌ها را حذف خواهد کرد. همچنین  این شرکت افزود: اگر پست ها به عمد تکرار شوند ، حذف کامل حساب را در دستور کار قرار خواهد داد.

فیسبوک همچنین در حال تغییر دادن اطلاعات واقعی COVID-19 در فیس بوک و اینستاگرام است. این شرکت پیوندهایی به اطلاعات واکسن و محل ثبت نام برای دریافت واکسن در مرکز اطلاعات COVID-19 را ارائه خواهد کرد و قصد دارد این ویژگی را به اینستاگرام نیز بیاورد.

فیسبوک و اینستاگرام

فیس بوک همچنین می‌گوید که وقتی کاربر در خصوص COVID-19 مطلبی را جستجو می‌کند،  به بهبود جستجو در دو پلتفرم اینستاگرام و فیسبوک ادامه می‌دهد تا نتایج معتبر بیشتری را نشان دهد. در نهایت، فیسبوک مبلغ ۱۲۰ میلیون دلار اعتبار تبلیغاتی برای "کمک به وزارتخانه های بهداشت ، سازمان های غیردولتی و آژانس های سازمان ملل" در زمینه انتشار اطلاعات واکسن COVID-19 به میلیاردها کاربر فیسبوک را در نظر گرفته است.