حدود یک هفته پیش شایعاتی منتشر شد که از تلاش فولکس واگن برای تبدیل اتومبیل ID Vizzion به نمونه‌ای الکتریکی با قدرت پیمایش ۴۳۵ مایل خبر می‌داد. اکنون به نظر می‌آید این شایعات به حقیقت پیوسته و شرکت مذکور سعی دارد اقدامات مشابهی را صورت دهد.

فولکس واگن همچنان نام دقیقی برای پروژه جدید خود انتخاب نکرده است اما گفته می‌شود این مجموعه سعی دارد خودروی جدید را با کیفیت بسیار مناسبی عرضه کند تا به رقابت با اتومبیل Model S شرکت تسلا بپردازد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این خودرو قرار است در ولفزبرگ آلمان تولید شود چرا که فولکس واگن یکی از برترین کارخانه‌های خود را در آن جا تأسیس کرده و همچنین سرمایه‌گذاری بزرگی را در آن کارخانه به اتومبیل‌های الکتریکی اختصاص داده است.

پروژه الکتریکی شرکت فولکس واگن قرار شده همانند خودروهای ID 3 و ID 4 روی پلتفرم MEB سوار شود. این امر هزینه‌های اضافی را شرکت سازنده کم می‎کند. اکنون شرکت‌هایی مانند آئودی و پورشه از پلتفرم PPE استفاده می‌کنند که هزینه‌های بسیاری را برای شرکت‌ها به جای می‌گذارد.

زمان عرضه جدیدترین اتومبیل الکتریکی فولکس واگن

متاسفانه تاکنون زمانی برای عرضه اتومبیل الکتریکی شرکت فولکس واگن مشخص نشده اما با توجه به برنامه‌های این مجموعه انتظار می‌رود بازار جهانی پس از عرضه اتومبیل Vizzion در سال ۲۰۲۳ شاهد ورود خودروی الکتریکی فولکس واگن باشد. به دنبال این مسائل پیش‌بینی می‌شود مدل الکتریکی رقیب اتومبیل‌های شرکت تسلا حداکثر تا سال ۲۰۲۵ به بازار جهانی راه پیدا کند.

گفتنی است؛ منابع خبری باور دارند شرکت فولکس واگن سالی ۳۰۰ هزار مدل از خودروی الکتریکی خود را به بازار عرضه می‎کند و روی فروش این اتومبیل‌ها در چین و آمریکا تمرکز خواهد داشت. تمامی این اقدامات به جهت رقابت شدید با شرکت تسلا صورت می‌گیرد و تلاش بر آن است که تقاضای مدل جدید فولکس واگن از Model S بیشتر شود.