شرکت شیائومی در چند سال اخیر به یکی از بزرگ‌ترین مدعیان دنیای فناوری به ویژه در صنعت تولید گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده از این شرکت ظاهرا شیائومی امسال قصد دارد به جای عرضه گوشی Redmi Note 10 سه گوشی جدید را وارد خانواده Redmi Note 9 کند.

مهم‌ترین نکته‌ای که در سه گوشی جدید شیائومی که خانواده Note 9S نام دارند به چشم می‌خورد، وجود دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی در یکی از اعضای این خانواده است؛ ظاهرا سنسور این دوربین توسط شرکت سامسونگ طراحی شده و از نوع ISOCELL HM2 است. علاوه بر این برخی شایعات براعلام می‌کنند که در این گوشی از لنزهای ماکرو و تله نیز استفاده خواهد شد.

شیائومی note 9s

یک ماه تا عرضه گوشی‌های جدید شیائومی باقی مانده است

انتشار این خبر با انتقادهای بسیار زیادی از سوی کاربران در فضای مجازی مواجه شد، چرا که بسیاری از کاربران از طراحی نوت ۹ شیائومی خسته شده‌اند و انتظار عرضه یک گوشی با ظاهر جدید را داشتند. اما با این اقدام شیائومی عرضه گوشی Note 10 تا نیمه اول سال آینده به تاخیر خواهد افتاد و طبیعتا عرضه نسخه بعدی یعنی Note 10S تا انتهای سال به تاخیر خواهد افتاد.

با این حال هنوز شرکت شیائومی اطلاعات خاصی از اعضا جدید خانواده نوت شیائومی که احتمالا در سه مدل پایه، میانی و پرو وارد بازار خواهند شد، در فضای مجازی منتشر نکرده است. گفتنی است ظاهر گوشی‌های جدید شیائومی همان ظاهر استفاده شده در گوشی‌ Note 9 این شرکت خواهد بود و شیائومی صرفا روی سخت افزار و دوربین این گوشی‌ها کار خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این گوشی‌ها باید تا حدو یک ماه دیگر منتظر ماند.