مایکروسافت در نظر دارد ارتقای قابل توجهی را روی سیستم‌ عامل‌های ویندوز اعمال کند. بر اساس اطلاعات به دست آمده این شرکت اخیرا آگهی جدیدی مبنی بر استخدام یک مدیر مهندسی نرم‌‌افزار را منتشر کرده و قصد دارد وی را برای کنترل تیم ناظر بر روی سیستم‌ عامل‌های خود به کار بگیرد.

این سمت شغلی در واقع وظیفه کنترل ارتقای ویندوز ۱۰ و سیستم عامل جدید شرکت مایکروسافت برای دستگاه‌های با دو صفحه نمایش، یعنی ویندوز ۱۰ ایکس را بر عهده دارد.

جزئیات منتشر شده درباره اطلاعات اخیر شرکت مایکروسافت

در فهرست منتشر شده برای استخدام در این شرکت یکی از مهم‌ترین وظیفه‌های شغلی، یعنی توسعه پردازش سیستم عامل ویندوز مشاهده می‌شود که برای ارتقای بخش Indexer و دسترسی کاربران به اطلاعات در نظر گرفته شده است. ظاهراً مایکروسافت در نظر دارد شاخص‌های ویندوز ۱۰ را بر روی رایانه‌های شخصی ارتقا دهد و کاربران امیدوارند سرعت این شاخص‌ها افزایش یابد.

در این صورت کاربران می‌توانند به سرعت بالاتری محتوای رایانه خود را بررسی و جست‌وجو کنند. در حال حاضر قابلیت جست‌وجو در سیستم‌ عامل‌های ویندوز ۱۰ بسیار ضعیف و کند است و گاهی این مسئله باعث می‌شود که رایانه‌ها با مشکل مواجه شوند، در نتیجه هرگونه ارتقا در این بخش با استقبال زیادی مواجه می‌شود.

قابلیت‌های جدید به ویندوز ۱۰ خواهند آمد

یکی دیگر از وظایف شخصی که موفق به کسب این سمت شغلی می‌شود این است که سیستم اعلان‌های ویندوز را قابل اطمینان سازد و آن را ارتقا دهد. بر اساس اطلاعات مندرج در آگهی، مایکروسافت قصد دارد اعلان‌ها از سوی ایکس‌باکس و همچنین گوشی‌های موبایل قابل دریافت و بررسی باشد. این دو قابلیت ذکر شده از مهم‌ترین بخش‌های سیستم عامل ویندوز هستند که نیاز به ارتقای نرم‌افزاری دارند و کاربران مدت زیادی است که با این مشکلات مواجهند. به نظر می‌آید مایکروسافت سرانجام متوجه ایرادات سیستم عامل خود شده است و سعی دارد آن‌ها را یک بار برای همیشه از میان ببرد.