به گزارش پارس نیوز، 

این میزان درآمد قابل توجه، نشان از افزایش 21 درصدی نسبت به سال گذشته دارد و بالاترین نرخ رشد این شرکت در دو سال گذشته است. این نخستین بار است که هوآوی در زمینه درآمد از مرز 100 میلیارد دلار عبور می‌کند.

این میزان رشد قابل توجه با وجود مشکلاتی بوده که هوآوی در برخی از بازارهای دنیا داشته است. البته هوآوی از سال 2012 با برخی محدودیت ها در برخی بازارها مواجه شده است ولی این امر موجب کاهش و حتی توقف رشد این شرکت نشده تا جایی که برای اولین بار در سال 2018 هوآوی توانست از مرز درآمد 100 میلیارد دلاری عبور کند.

IMG_20190101_161137_758 

این شرکت بزرگ چینی در حال‌حاضر بزرگ‌ترین تامین‌کننده تجهیزات 5G و همچنین دومین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان است. پیشرفت‌های اخیر، با افت فروش آی‌فون که به تازگی اتفاق افتاده است، هم زمان شده است تا درنتیجه آن، اپل رتبه فروش خود را از دست بدهد و هوآوی بتواند با گوشی‌های  پرچم دار و میان رده پر طرفدار خود در جایگاه دوم قرار بگیرد. این درحالیست که این برند در برخی از بازارهای دنیا به رتبه اول صعود کرده است. همچنین در بازارهای مهمی همچون بازار اروپای غربی هوآوی موفق به کسب موفقیت های جدیدی شده است و کاربران زیادی جذب گوشی های پرچم دار جدید این شرکت شده اند. 

بخش دیگری از موفقیت این شرکت به گوشی های پرچم دارد سری Huawei P20 و سری Huawei Mate 20 بر می گردد. هر دو دستگاه با ایده‌های نوآورانه، استانداردهای جدیدی در بازار گوشی های هوشمند وضع کرده اند و رقبا را به این فکر انداخته‌اند تا درباره اصلی ترین استراتژی‌هایشان تجدید نظر کند.