به گزارش پارس نیوز، 

بررسی قیمت ها نسبت به هفته گذشته نشان از روند پرنوسان برخی خودروها دارد به طوری که پژو LX با 800 هزارتومان کاهش به 78 میلیون و 800 هزار تومان رسید و پژو 207 صندوق دار نیز کاهش 500 هزار تومانی قیمت را تجربه کرد و 117 میلیون تومانی شد. در همین حال پژو 207 جدید نیز با یک میلیون تومان افزایش 88 میلیون تومان خرید و فروش شد.

این روند افزایش و کاهش اندک قیمت ها در حالی رخ داده که مقایسه این قیمت ها با هفته های گذشته نشان از تفاوت های چشمگیر ندارد. به گفته سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران در حال حاضر بیشترین تفاوت قیمت به خودروهایی اختصاص دارد که قیمت آن ها روز چهارشنبه از سوی گروه خودروسازی سایپا اعلام شده است.

وی افزود: سراتو آپشنال 2000 پیش از این با قیمت 196 میلیون تومان خرید و فروش می شد اما با اعلام قیمت جدید 196 میلیون تومانی این خودرو هم اکنون در بازار با قیمت 200 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

موتمنی ادامه داد: چانگان نیز پیش از این در بازار 128 تا 129 میلیون تومان خرید و فروش می شد که در حال حاضر با قیمت جدید 127 میلیون تومانی این خودرو، چانگان در حال حاضر در بازار به 130 میلیون تومان رسیده است. در همین حال جک کرمان موتور نیز 200 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران دلیل روند فعلی را تقاضای اندک خرید دانست و تصریح کرد: این روند باعث کاهش قیمت ها شده اما در همین حال باید قیمت گذاری در حاشیه بازار را نیز بی تاثیر ندانست و در صورت تحویل به موقع خودروها نیز این روند قیمت گذاری دوباره شاهد کاهش خواهد بود و اختلاف قیمت کارخانه و بازار دوباره کاهش خواهد یافت.

وی با ذکر نمونه ای در این زمینه اظهار کرد: همزمان با اعلام قیمت H30 CROSS به قیمت 75 میلیون تومان از سوی کارخانه قیمت این خودرو که به 100 میلیون تومان رسیده بود هم اکنون کاهش یافته و به 90 میلیون تومان رسیده و پیش بینی می شود با عرضه بیشتر خودرو از سوی خودروسازان این اختلاف به پایین ترین حد ممکن برسد و حتی از قیمت فعلی کارخانه نیز پایین تر بیاید.