به گزارش پارس نیوز، 

این خبر با عنوان «تلاش هوآوی در جهت ارتقای سطح حفظ حریم شخصی و امنیتی کاربران» به پیوست برای شما ارسال شده‌است. 

لطفا در انتشار خبر  با ما همراه ‌باشید.

همان‌طور که گوشی‌های هوشمند با سرعت زیادی به پل ارتباطی بین دنیای واقعی و دیجیتال بدل شده‌اند، به همان میزان هم اطلاعات شخصی بیشتری از کاربران در آنها قرار می‌گیرد. از اسناد شخصی تا ایمیل‌های مربوط به کسب‌وکار یا اطلاعات کارت‌های اعتباری؛ حریم خصوصی به عنوان عاملی مهم و حیاتی درکنار نوآوری در حال ظهور است. با نگاهی دقیق‌تر به زیرساخت‌های امنیتی‌ هوآوی، می‌توان خط مشی آخرین استانداردها و استراتژی‌های مربوط به حفظ حریم شخصی این برند را مشاهده کرد.

حفاظت از اسرار محرمانه تنها راه کسب و حفظ اعتماد کاربران است از این رو اقدامات حفظ حریم شخصی این برند از طراحی محصول تا کل فرایند توسعه، گسترش می‌یابد و براساس اصول موسوم به GAPP که سخت‌ترین چارچوب فناوری‌های حریم خصوصی در جهان است در کنارالزامات مندرج در مقررات حفاظت کلی داده‌های اتحادیه اروپا (GDPR) پیش می‌رود.

 

حفظ امنیت، با پلی میان سخت‌افزار و نرم‌افزار

برای تقویت حفظ حریم شخصی کاربران، هوآوی از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در کنار هم بهره می برد. در بخش سخت‌افزاری، امنیت تراکنش های مالی با HiSEE (محیط اجرایی امنیتی رده بالا) که روی تراشه‌های Kirin پیش بینی شده، محقق می شود.

HiSEE همچنین از بسترهای پایه ای مانند راه‌اندازی امن، موتور سخت‌افزاری رمزنگاری، مولد سخت‌افزاری اعداد تصادفی و کلید سخت‌افزاری اختصاصی (HUK) پشتیبانی می‌کند.

در زمینه نرم‌افزار هم رابط کاربری EMUI، به طور کامل با چارچوب امنیتی گوگل مطابقت دارد و براساس ظرفیت‌های اندورید پایه، برای افزایش امنیت سیستم، داده‌ها و برنامه‌ها‌ ساخته شده است. در راستای خط مشی ارتقاء وصله امنیتی گوگل، وصله‌ها (patches) به سرعت منتشر می‌شوند تا هر آسیب‌پذیری را برطرف کنند و دستگاه‌ها را ایمن نگه دارند.

امنیت داده‌های خدمات تلفن همراه با فراهم شدن دسترسی یکپارچه ایمن و قابل اعتماد از طریق حساب‌های شناسایی هوآوی، احراز هویت دوگانه، احراز هویت Oauth و مدیریت یکپارچه گواهینامه های امنیتی گوشی به حداکثر می‌رسد. به علاوه هوآوی تکنولوژی‌های محافظت از داده‌ها را از جمله رمزگذاری سراسری داده‌ها، مدیریت کلیدی یکپارچه، تکنولوژی ناشناس‌سازی و حذف ایمن برای محافظت از داده‌های کاربر را در دستور کار دارد.

 

سرمایه‌گذاری‌ که خود سرمایه است

در طول چند سال گذشته، هوآوی به طور مداوم در زمینه امنیت و حفظ حریم خصوصی، نوآوری و سرمایه‌گذاری کرده است.  این شرکت قصد دارد تا پایان سال جاری حداقل 50 میلیون دلار در تحقیق و نوآوری فناوری امنیتی سرمایه‌گذاری کند. هوآوی بیش از 200 کارشناس خبره در حوزه تحقیق و توسعه امنیتی در استخدام خود دارد و در آزمایشگاه‌هایی مخصوص برای راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی امنیت سایبری در چین، آلمان، فنلاند، کانادا و سنگاپور مشغول به کار هستند.

سیستم امنیتی هوآوی موفق به کسب اعتماد بسیاری از شرکت ها از قبیل بزرگ‌ترین شرکت‌های حمل‌ونقل جهانی، 500 شرکت برتر دنیا و صدها میلیون کاربر نهایی است. شیوه‌های حفاظت هواوی در جلب اعتماد شرکای این شرکت در سراسر دنیا به لطف سیستم تحقیق وتوسعه در حوزه امنیت بسیار موثر بوده و شرکت‌های تراز اول دنیا با اعتماد به این سیستم از تجهیزات این شرکت استفاده می‌کنند.