به گزارش پارس نیوز، 
 در جلسه‌ای که چندی پیش به میزبانی کمیسیون صنایع و معادن مجلس و با حضور مسوولان وزارت صنعت و فعالان زنجیره خودروسازی برگزار شده، نمایندگان پیشنهاد تثبیت قیمت دو محصول پرتیراژ داخلی را به‌واسطه پرداخت یارانه از سوی دولت به خودروسازان، ارائه کرده‌اند.

طبق این پیشنهاد، هر کدام از دو خودروساز بزرگ داخلی، یک محصول پرتیراژ خود را از روش جدید قیمت‌گذاری (احتمالاً قیمت‌گذاری در حاشیه بازار)، معاف و آن‌ها را با قیمت‌های فعلی عرضه می‌کنند. در عوض، دولت نیز ما‌به‌التفاوت هزینه تولید این خودروها (فاصله قیمت تثبیت شده محصولات موردنظر تا قیمت حاشیه بازار آن) را در قالب یارانه به خودروسازان می‌پردازد. به نظر می‌رسد، منظور نمایندگان مجلس شورای اسلامی از خودروهای یارانه‌ای، پژو ۴۰۵ (محصول تولیدی ایران‌خودرو) و پراید (محصول تولیدی گروه خودروسازی سایپا) است که به لحاظ قیمتی با قدرت خرید بسیاری از شهروندان ایرانی نسبتاً همسان هستند.

این پیشنهاد نمایندگان مجلس، اما در حالی است که گفته می‌شود طرح افزایش قیمت ۵۰ تا ۱۳۰ درصدی (میانگین ۷۰ درصدی) خودروهای داخلی نهایی شده است. بر این اساس، پراید و پژو ۴۰۵ به‌عنوان همان محصولات مدنظر مجلسی‌ها، حداقل افزایش قیمت (۵۰ درصد) را خواهند داشت و این احتمال وجود دارد که قیمت آن‌ها به‌صورت پلکانی بالا برود.

از نظر ما این پیشنهاد، باج بزرگی از جیب ملت به خودروسازان برای ادامه تولید خودروهای ناامن و منسوخ فعلی به شمار می‌رود. اگر بنا بر پرداخت یارانه‌ای هم باشد، باید به خودروهای مدرن و جدیدی با مصرف سوخت و الایندگی بسیار پایین و ایمنی بالا تعلق گیرد تا با قیمتی معقول و مناسب در اختیار عامه قرار گیرند. خوب دیدگاه شما چیست و آیا با فروش این خودروها به شیوه یارانه‌ای و پرداخت سوبسید به خودروسازان از سوی دولت موافقید؟