به گزارش پارس نیوز، 

در این بخشنامه اعلام شده فروش این خودروها از امروز دوشنبه 97/9/26 آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت، ایران خودرو همچنین به ظرفیت بسیار محدود این خودروها نیز اشاره کرده است.

همچنین این شرایط فروش، فقط شامل حال کسانی خواهد بود که 18 ماه گذشته نسبت به ثبت نام خودرو اقدام ننموده باشند، و هر کد ملی نیز، مجاز بهثبت نام تنها یک دستگاه خودرو است.

اما جالب ترین نکته این بخشنامه، قیمت های جدید اعلام شده برای 3 محصول هایما S7توربو، پژو پارس اتوماتیک و وانت آریسان است.

هایما s7 توربوشارژ که در گذشته اندکی بیش از 104 میلیون تومان قیمت خورده بود، اکنون بیش از 86 درصد گران شده و با قیمت 194 میلیون تومان فروخته می شود!

ایران خودرو همچنین 11 روز قبل، قیمت پژو پارس اتوماتیک را از 55 به 83 میلیون تومان افزایش داده بود(افزایش حدودا 51 درصدی قیمت!)، اما در بخشنامه جدید، شاهد کاهش قیمت 4 میلیون تومانی هستیم(کمتر از 5 درصد کاهش!)، مشابه این روند برای وانت آریسان نیز تکرار شده و قیمت آن پس از تجربه افزایش 5 میلیون تومانی، اکنون کاهشی 2 میلیونی را به خود می‌بیند.

بلاشک در مدل قیمت گذاری جدید، با توجه به رکود شدیدی که در بازار خودرو وجود دارد، کاهش تدریجی قیمت ها امری گریز ناپذیر است، اما کاهش‌های 5 درصدی اینچنینی، تا مدت‌ها برای دوا کردن دردهای بیشمار بازار خودرو کشور، کافی نخواهد بود.

زمان فعال سازی بخشنامه: ساعت 10 صبح روز دوشنبه مورخ 97/09/26

2.jpg