به گزارش پارس نیوز، 

گاهی اوقات این لیست می تواند آزار دهنده باشد و دوست نداشته باشید که آن را ببینید. برخی از این آگهی ها جعلی بود و با ورود به آنها با صفحه‌ای پر از تبلیغات و لینک‌ها نامربوط مواجه خواهید شد. افزونه های زیادی برای این کار وجود دارد که می توانید با نصب آنها از شر تبلیغاتی جعلی موتور جست و جوی گوگل خلاص شوید.

حذف تبلیغات در مرورگر فایرفاکس

یکی از این افزونه ها که برای مرورگر فایرفاکس ارائه شده افزونه Hide unwanted result است که همانطور که از نام آن بر می آید قادر است نتایج ناخواسته و آگهی های مزاحم را حذف کند.

برای دریافت این برنامه کافی است نام آن را سرچ و پس از دانلود و نصب موارد زیر را انجام دهید.

  • مرورگر فایرفاکس را باز کنید .
  • از منوی Tools به قسمت Add-ons رفته و سپس به دنبال گزینه options بگردید.
  • روی این گزینه کلیک کرده و قسمت New site را باز کنید .
  • در این مرحله باید در قسمت new site، لینک وب سایت مورد نظر را در لیست سیاه وارد کنید.
  • گزینه اضافه کردن یا add را بفشارید تا این سایت به لیست سیاه اضافه شده و تبلیغات آن دیگر مزاحم شما نشود.
  • اگر لینک دیگر سایت ها را نیز به تدریج به این لیست اضافه کنید، کم کم میبینید که در هنگام جست و جو به ندرت با سایت های تبلیغاتی مزاحم مواجه خواهید شد.

حذف تبلیغات در مرورگر کروم

اگر به دنبال افزونه ای مرتبط برای مرورگر کروم می گردید، پیشنهاد ما به شما افزونه Personal Blacklist است که ان نیز از قسمت Extension قابل دانلود و نصب کردن است. پس از نصب در مرورگر کروم، گزینه ای را به نام Block در زیر صفحاتی که جست و جو کرده اید می بینید. در واقع از این پس قادر خواهید بود، سایت های مزاحم و مخرب را با یک کلیک به درک واصل کنید! و از این پس آنها در لیست نتایج جست و جوی گوگل نبینیید. این افزونه قادر است لینکهای سایت های تبلیغاتی که به ان در قسمت بلاک معرفی می شود را به عنوان مزاحم شناسایی کرده و از این پس آنها را در لیست جست و جو نشان ندهد. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.