به گزارش پارس نیوز، 

این شرکت دو برند Exynos Auto و Isocell Auto  را تولید کرده است که به ترتیب تراشه ها و سنسورهای دوربین را برای خودروهای متصل خواهد ساخت. خط تولید تراشه اگزینوس سامسونگ شامل ساخت تراشه‌ های اختصاصی برای جنبه های خاصی از فناوری خودرو از جمله کمک به رانندگی توسط سیستم  Exynos Auto A، سیستم اطلاعات و سرگرمی خودرو توسط تراشه Auto V و ارتباط از راه دور به وسیله تراشهAuto T  است.

حسگر ایزوسل در تراشه اگزینوس سامسونگ

در عین حال حسگرهای “ایزوسل”(Isocell) در حال حاضر شامل سه مدل هستند که کیفیت ‌های 960 پیکسل تا 4K را در دوربین خودروها پوشش می‌ دهند. سامسونگ تا حدودی در پی کسب درآمد اضافی از ورود به کسب و کار نیمه هادی ها برای خودرو است. به همین دلیل این تراشه ها را تنها محدود به تبلت و گوشی همراه نکرده است و می خواهد به طور فزاینده وارد مقوله رانندگی خودران و دیگر فناوری های هوشمند رانندگی شده و در این زمینه سرمایه گذاری لازم را انجام دهد.

جالب است بدانید که خودروی متصل(Connected car)  خودرویی است که همواره به اینترنت دسترسی دارد و معمولا به یک شبکه وای فای لوکال یا محلی نیز مجهز است که این اجازه را می‌دهد تا خودرو بتواند با اشتراک ‌گذاری  و دسترسی اینترنت با دستگاه‌ های دیگر در داخل و خارج از خودرو ارتباط برقرار کند و به آنها متصل شود. اغلب، چنین خودروهایی نیز با تکنولوژی ‌های ویژه ‌ای به اینترنت یا شبکه بی ‌سیم وصل شده است و مزایای بیشتری برای راننده فراهم می‌ کنند به گونه ای که همواره دسترسی به اینترنت در انها وجود دارد.

همکاری با آئودی

این کمپانی کره ای در سال 2015 چیپست هایی را برای آئودی طراحی کرد که بر اساس تراشه های موبایل طراحی شده بودند. با این حال تراشه اگزینوس سامسونگ جدید از اساس برای خودرو طراحی شده و با تراشه های اگزینوس معمولی تفاوت دارد. سامسونگ به کسب و کار ماشین های خودران نیز علاقمند است و در نمایشگاه CES 2018 از پلتفرم نرم افزاری و سخت افزاری DRVLINE رونمایی کرد که به کمک آن بالاترین سطح هوشمندی (سطح 5) را برای خودروها فراهم می سازند. چنین کسب و کارهای جانبی می تواند سود سرشاری علاوه بر سودی که از دنیای موبایل و گجت به دست می آورد، برایش فراهم کند.